Piłkarze Milanu w trzeciej kolejce Serie A na San Siro podejmować będą beniaminka, o kim mowa? o drużynie Spezia. Faworytem nie kto inny jak oczywiście gospodarze o czym świadczą kursy w granicach 1.35.

Typy Dnia – 4 października (niedziela)

AC Milan vs Spezia. Typ i Analiza

Jak przed meczem przedstawia się sytuacja kadrowa Milanu? niestety w dzisiejszym meczu na San Siro między innymi nie zobaczymy takich piłkarzy jak Zlatan Ibrahimović (kwarantanna) czy Ante Rebić który jest kontuzjowany.

Nie oznacza to jednak, że piłkarze Milanu mogą zapomnieć o trzech punktach. Ostatni mecz w eliminacjach Ligi Europy pokazał, że bez tych piłkarzy także są mocni. O którym meczu mowa? oczywiście o rywalizacji z Rio Ave.

Mecze z portugalskimi drużynami do łatwych nie należą, zwłaszcza kiedy rywalizuje się na ich terenie. Milan jednak udowodnił, że mimo problemów kadrowych w ofensywie nadal jest groźny. Co prawda awansował szczęśliwie wyrywając po rzutach karnych.

Warto jednak zaznaczyć, że stworzył sobie aż dwadzieścia cztery sytuacje bramkowe, wraz z dogrywką. Jak więc widać, przy odrobinie szczęścia mógł uniknąć rzutów karnych i strzelić więcej bramek chociażby w dogrywce.

Nie zmienia to faktu, że awansował do fazy grupowej Ligi Europy. Taka Spezia moim zdaniem jest słabsza od takiego Rio Ave. Może się mylę, może nie, ale tym bardziej na San Siro Milan powinien dziś udowodnić swoją wartość. Pamiętajmy, Milan to jednak Milan.

Spezia ostatnio wygrała z Udinese 2-0, ale też przegrała z drużyną Sassuolo 1-4. Jest nieprzewidywalna, ale brakuje jej doświadczenia. W dodatku lepiej kadrowo prezentuje się Milan, a do tego grać będzie na San Siro gdzie powinien zainkasować trzy punkty.

Goście będą musieli sobie dziś radzić bez Alessandro Deiola i Claudio Terziego którzy są ważnymi piłkarzami drużyny Spezia. Jak więc widać, swoje problemy kadrowe także mają.

Typ: 1