Inauguracja nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy już w najbliższy piątek o godzinie 18:00, na stadionie GOSiR w Gdyni miejscowa Arka mierzyć będzie się z Jagiellonią Białystok. Pierwsza kolejka zawsze jest jedną wielką niewiadomą, mój typ na to spotkanie poznacie poniżej, zapraszam do analizy.

Typy Dnia – 19 lipca (piątek)

PKO BP Ekstraklasa: Na początek Arka vs Jagiellonia

Arka poprzedni sezon zakończyła na miejscu trzynastym, jak więc widać, nie był to najlepszy sezon w jej wykonaniu, bowiem do ostatniej kolejki musiała walczyć o utrzymanie, a po ostatniej kolejce miała zaledwie dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. Jej największą bolączką była defensywa o czym chociażby świadczyła porażka w ostatnim meczu sezonu, na wyjeździe została rozbita przez Śląsk Wrocław 0-4.

No ale to już przeszłość, jak wiadomo w piątek rozpoczyna się nowy rozdział, obie drużyny będą chciały wystartować jak najlepiej, ale czas pokaże, jakim wynikiem zakończy się to spotkanie. Znaleźć jakiś sensowny typ jest dość ciężko, zwłaszcza że to pierwsza kolejka, ale jeżeli miałbym coś stawiać, to na zwycięstwo Jagiellonii z opcją remisu po kursie 1.43 w STS.

Jest parę powodów dla których warto stawiać w kierunku tej drużyny. Po pierwsze historia bezpośrednich spotkań którą lepiej wspominają piłkarze Jagiellonii. Warto podkreślić, że w poprzednim roku aż cztery razy pokonali Arkę Gdynia co powinno napawać optymizmem przed kolejnym starciem. Takie są fakty, w 1/8 finału pucharu Polski wygrali 2-0, natomiast w spotkaniach ligowych 3-1, 2-0 oraz 3-2.

Kolejnym powodem dla którego warto stawiać w kierunku białostockiej drużyny są ostatnie mecze sparingowe w których prezentowała się bardzo dobrze, jedynym minusem była wysoka porażka z Olympiakosem 0-5. Natomiast w pozostałych meczach Jaga notowała zwycięstwa, z Atlantas 3-0, Wigry Suwałki 2-1, Ruzomberok 2-1 i Pogonią Siedlce 3-0.

Jak w tym czasie prezentowała się Arka? można powiedzieć przeciętnie, dobre mecze przeplatała słabszymi. W najnowszym sparingu który rozgrywany był w w Gniewinie zremisowała z Larne 1-1, czyli beniaminkiem ligi Irlandii Północnej. Jak więc widać, rywal do zbyt wymagających nie należał, mimo to Arka była w stanie tylko zremisować, mimo że była zdecydowanym faworytem. Pewnie ktoś powie, nie należy tego brać na poważnie, w końcu to tylko mecz sparingowy, ale jednak pokazuje w jakiej dyspozycji przed nowym sezonem jest dana drużyna prawda? no właśnie.

Jeżeli chodzi o inne sparingi, to między innymi Arka skromnie pokonała Olimpię Elbląg 2-1, oraz 6 lipca zremisowała z niemieckim Chemnitzer 2-2. Poprzedni sezon Jagiellonia zakończyła na miejscu piątym, oczywiście w grupie mistrzowskiej, była o krok od awansu do europejskich pucharów, jednak się nie udało. Nie zmienia to jednak faktu, iż jest jedną w najlepszych polskich klubów co powinna udowodnić także w sezonie 2019/2020.

Typ: X2