Najbliższy mecz Romy z Bologną to mecz, w którym spodziewam się bramek. Celem rzymian jest zakończenie sezonu w najlepszej czwórce dzięki czemu zagraliby w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów. Jednak po ich ostatnim meczu kibice mogą czuć zaniepokojenie.

Typy Dnia – 7 lutego (piątek)

Serie A: AS Roma vs Bologna. Typ i Analiza

Dokładnie chodzi o mecz z Sassuolo gdzie Roma na wyjeździe przegrała 2-4. Jak sam wynik wskazuje, w tym spotkaniu najsłabiej spisywała się w defensywie, stracić aż cztery bramki w meczu z przeciętną drużyną Serie A nie jest najlepszym znakiem przed kolejnymi meczami.

Rzymianie źle weszli w ten mecz, już w pierwszej połowie stracili trzy gole, ich zachowanie w defensywie najlepiej pozostawić bez komentarza. Można powiedzieć, że lepiej prezentowali się w ataku niż w obronie. I to w tej chwili jest ich największy problem.

Wcześniej w Derbach Rzymu zremisowali z Lazio 1-1, co ciekawe, na Stadio Olimpico wręcz przeciwnie lepiej się bronili, a najlepszym tego dowodem jest fakt, że piłkarze Lazio stworzyli sobie zaledwie trzy sytuacje bramkowe i jakimś cudem udało im się zremisować. Jak to mówią, szczęście sprzyja najlepszym prawda? no właśnie.

Nie zmienia to jednak faktu, że Roma niepewnie ostatnio spisuje się w defensywie, bo to Lazio rozegrało słabsze zawody. Sassuolo ostatnio udowodniło, że z Romą da się wygrać, dlatego w kolejnym meczu Bologna ma szanse zdobyć jakieś punkty. Czy wygra, czas pokaże, może jednak zaskoczyć przez co stawiałbym tu over 2,5 po kursie 1.57 (Fortuna).

W tej chwili Roma sklasyfikowana jest na miejscu piątym i ma tyle samo punktów co czwarta Atalanta, ale a taką grą w obronie ciężko będzie jej zakończyć sezon w TOP czwórce. Natomiast na jedenastym miejscu plasuje się Bologna. Trzeba pamiętać, że w trzech ostatnich meczach Serie A zgromadziła aż siedem punktów. Zremisowała z Veroną 1-1 która ostatnio jest w dobrej formie, warto o tym pamiętać.

Poza tym odniosła wyjazdowe zwycięstwo nad Spal 3-1 i przed własną publicznością ostatnio wygrała z Brescią 2-1. Ma niezły atak, między innymi takich piłkarzy jak Orsolini z Palacio na czele. Roma wygrała dwa ostatnie mecze z Bologną po 2-1, ale jak widać nie były to zwycięstwa przekonujące. W najbliższy piątek goście jak najbardziej mogą sprawić rzymianom problemy, bo graja ostatnio po prostu dobrze.

Typ: powyżej 2,5 gola