W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia rozegranych zostanie większość spotkań dziewiętnastej kolejki angielskiej Premier League. Między innymi na Villa Park Aston Villa podejmować będzie Norwich.

Typy Dnia – 26 grudnia (czwartek)

Premier League: Aston Villa vs Norwich. Typ i Analiza

Dla obu drużyn nie będą to zbyt wesołe święta, bowiem w ligowej tabeli znajdują się w strefie spadkowej co oznacza, że są pod formą. Jednak grając przed własną publicznością lepszej gry spodziewam się po stronie piłkarzy Aston Villi którzy przypomnijmy, piątego października na Carrow Road rozgromili Norwich aż 5-1.

Wówczas był to otwarty mecz z obu stron, jedna jak i druga drużyna stworzyła sobie mnóstwo sytuacji bramkowych, jednak różnica była taka, że w ten dzień Lwy były zabójczo skuteczne przez co strzeliły aż pięć bramek.

W najbliższy czwartek z pewnością będziemy oglądać inne spotkanie, być może nie tak otwarte z uwagi na fakt, iż obie jedenastki zajmują miejsca spadkowe, więc prawdopodobnie będą grały dość zachowawczo do momentu pierwszej straty bramki.

W meczach wyjazdowych Aston Villa radzi sobie bardzo słabo gdzie na dziewięć spotkań zdobyła zaledwie cztery punkty, czyli najmniej z wszystkich drużyn Premier League. Zdecydowanie lepiej czuje się przed własną publicznością gdzie zgromadziła jedenaście punktów w dziewięciu grach. Ostatnio wprawdzie uległa Southampton 1-3 co nie znaczy że przegra także z Norwich.

Trzeba pamiętać że to jest Premier League gdzie wygrać można z każdym jak i tak samo przegrać. Na dodatek Kanarki w ostatnim czasie prezentują się znacznie słabiej niż Święci. W pięciu ostatnich meczach wywalczyły zaledwie dwa punkty, co ciekawe, zdobyły je w starciach z mocniejszymi drużynami jak Arsenal 2-2 i Leicester 1-1.

Są drużyną która która lepiej prezentuje się na tle czołowych drużyn Premier League o czym też świadczy jej sensacyjne zwycięstwo z Manchesterem City 3-2. Natomiast w meczach ze słabszymi co jest niezrozumiałe zawodzą, a Aston Villa właśnie do takich drużyn należy. Kolejnym plusem jest, że grać będzie przed własną publicznością gdzie jakby nie patrzeć teoretycznie powinno być jej łatwiej o zainkasowanie jakichkolwiek punktów.

Typ: 1X