Ta ostatnia niedziela, znacie tę piosenkę? pewnie większość z was tak, niestety to już ostatnia niedziele z włoską Serie A, bowiem rozegrana zostanie ostatnia 38. kolejka. Ciekawych spotkań w niej nie zabraknie, między innymi Atalanta która jest o krok od Ligi Mistrzów na Stadio Atleti Azzurri d’Italia w Bergamo podejmować będzie Sassuolo.

Typy Dnia – 26 maja (niedziela)

Czy Zapata poprowadzi Atalantę do Ligi Mistrzów?

Tak blisko Champions League Atalanta jeszcze nie była, na ostatnią kolejkę przed końcem sezonu zajmuje upragnione trzecie miejsce w tabeli, mając na koncie 66 punktów. Oczywiście marząc o występie w Lidze Mistrzów w niedzielę nie może sobie pozwolić na porażkę, bowiem na plecach czuje oddech czwartego Interu który także ma 66 punktów na koncie oraz piątego Milanu który tych punktów ma 65.

Nawet szósta Roma ma jeszcze matematyczne szanse zakończyć sezon w najepszej czwórce, ponieważ ma 63 punkty na koncie. Jak więc widać, piłkarze Atalanty przed ostatnią kolejką mimo trzeciego miejsca nie mogą spać spokojnie co nie zmienia faktu, że są najbliżej zajęcia pozycji w TOP 4.

Jeżeli chodzi o zakład na to spotkanie, to oczywiście stawiałbym na ich zwycięstwo, myślę że nawet handicap -1,5 można spróbować zagrać, w końcu w najważniejszej części sezonu są w bardzo dobrej formie prawda? no właśnie. Za zwycięstwo Atalanty różnicą co najmniej dwóch bramek Totolotek płaci 1.65.

Jak dla mnie kurs zadowalający, a jest szansa że wygra przekonująco, zwłaszcza że swoje ostatnie spotkanie w sezonie rozegra przed własną publicznością. Na Stadio Atleti Azzurri d’Italia Atalanta przegrała dotychczas cztery mecze, pięciokrotnie remisowała i odnotowała dziewięć zwycięstw. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że w niedzielę odniesie na tym stadionie dziesiąte zwycięstwo w sezonie.

Dlaczego? ponieważ jak wcześniej wspomniałem jest w bardzo dobrej formie, aktualnie swoje trzecie miejsce zawdzięcza Kolumbijczykowi Duvanie Zapacie który w klasyfikacji strzelców Serie A zajmuje drugie miejsce mając na koncie 22 bramki, czyli tyle samo co piłkarz Milanu i reprezentant Polski Krzysztof Piątek. Jak więc widać, Duvan Zapata jest jednym z najlepszych napastników Serie A. W ostatniej kolejce Atalanta zdobyła tylko jeden punkt, ale i tak bardzo cenny, bowiem na wyjeździe mierzyła się z Juventusem z którym zremisowała 1-1.

Wcześniej w lidze m.in. wygrała z Genoą 2-1, Lazio 3-1 i Udinese 2-0. W tym czasie Sassuolo które zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli m.in. zremisowało z Frosinone 2-2, przegrało z Torino 2-3, a ostatnio bezbramkowo zremisowało z Romą. W ostatnim bezpośrednim meczu Sassuolo przegrało u siebie Atalantą aż 2-6, jak więc widać, w niedzielę wszystko przemawia za nią, więc powinniśmy się spodziewać jej przekonującego zwycięstwa.

Typ: 1 (-1,5 Handicap)