Drugą część spotkań ostatniej 38. kolejki Serie A zaplanowano na niedzielę. Większość spotkań odbędzie się o godzinie 20:45. W tym na Stadio Renato Dall’Ara zmierzą się drużyny Bologny i Torino.

Typy Dnia – 2 sierpnia (niedziela)

Bologna vs Torino. Typ i Analiza

Faworyta rywalizacji ciężko wskazać, gdyż obie drużyny w ostatnich tygodniach prezentowały się słabo. Mówiąc wprost są pod formą o czym świadczą ostatnie mecze. Biorąc pod uwagę pięć ostatnich spotkań obie ekipy zgromadziły podobną ilość punktów, Bologna cztery, Torino pięć.

Jak więc widać, nie jest to łatwe spotkanie do wytypowania, ciężko przewiedzieć co się może wydarzyć. Zastanawia mnie fakt, dlaczego piłkarze Bologny (12. miejsce) tracili w ostatnim czasie tyle bramek. Liczba trzynaście jest niepokojąca i daje sporo do myślenia.

Wiemy że najsłabiej Bologna prezentuje się ostatnio w defensywie. Trzynaście straconych bramek w pięciu ostatnich meczach to nie przypadek. W dwóch ostatnich meczach straciła aż sześć bramek. Cztery w przegranym meczu z Fiorentiną.

Dodajmy że na Stadio Artemio Franchi żaden z piłkarzy Bologny nie wpisał się na listę strzelców. Natomiast na swoim boisku pokonała Lecce 3-2. Nie mówiąc już o wcześniejszych meczach w których także traciła gole. Gdy obie drużyny mierzyły się na stadionie Torino, (16. miejsce) to kibice zobaczyli tylko jednego gola którego autorem był Berenguer, czyli piłkarz Torino.

W ostatnim przegranym mecz z Romą 2-3 także wpisał się na listę strzelców. Bramek jak widać nie brakowało. Myślę że tym razem w bezpośrednim starciu tych drużyn zobaczymy więcej goli, ponieważ goście słabo spisują się w defensywie o czym świadczy nie tylko porażka z Romą, ale chociażby wcześniejsze remisy ze Spal 1-1, Veroną 1-1 czy przegrana z Fiorentiną 0-2.

Podsumowując, problemem obu drużyn jest defensywa, zwłaszcza drużyny Bologny która w ostatnim czasie straciła więcej bramek. Brak kontuzjowanych obrońców Mattia Bani i Takehiro Tomiyasu robi swoje.

Podobny problem z defensywą ma szkoleniowiec Torino, gdyż kontuzjowany jest Lorenzo De Silvestri, a z powodu żółtych kartek nie zobaczymy Lyanco i Soualiho Meite przez co blok defensywny i pomoc także nie wyglądają najlepiej. Co za tym idzie? jest wielka szansa że kibice przed telewizorami zobaczą co najmniej trzy gole.

Typ: powyżej 2,5 gola