W trzynastej kolejce Premier League będące w znakomitej formie Lisy podejmować będą Mewy. Spotkanie te rozegrane zostanie w najbliższą sobotę o godzinie 16:00. Na Amex Stadium większe szanse na zwycięstwo daje się przyjezdnym.

Typy Dnia – 23 listopada (sobota)

Premier League: Brighton vs Leicester. Typ i Analiza

W 2016 roku mistrzostwo Anglii zdobył Leicester, nikt nie miałby nic przeciwko temu, gdyby w sezonie 2019/2020 klub powtórzył ten wielki sukces. W tym sezonie jest to jednak nierealne, bowiem w znakomitej formie jest Liverpool który nad drugim Leicester ma aż osiem punktów przewagi.

Ostatnim zwycięstwem nad mistrzem Anglii The Reds dali wszystkim do zrozumienia, że w tym sezonie to oni zasługują na mistrzowski tytuł, bo po prostu są najlepsi. No ok, ale do rzeczy, w ostatnim czasie bardzo dobrze też prezentują się Lisy które wygrywają mecz za meczem. W najnowszym poradziły sobie z Arsenalem gdzie na King Power Stadium wygrały 2-0.

Kolejnego w tym sezonie gola strzelił Jamie Vardy który również jest w znakomitej formie strzeleckiej i tym samym była to jego jedenasta bramka w bieżących rozgrywkach dzięki której w dalszym ciągu zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców Premier League.

On i jego koledzy w starciu z Arsenalem rozegrali kolejne bardzo dobre zawody, a najlepszym też tego dowodem jest fakt, iż Kanonierzy przez 90 minut oddali zaledwie jeden strzał w światło bramki. Natomiast Lisy stworzyły sobie aż dziewiętnaście sytuacji bramkowych i oddały siedem celnych strzałów na bramkę przeciwnika. Grały efektownie i co najważniejsze, efektywnie.

Ich wcześniejsze zwycięstwa to także nie przypadek, między innymi pokonały zawsze niebezpieczne Crystal Palace 2-0 i rozgromiły Southampton aż 9-0! Nic więc dziwnego, że w najbliższą sobotę spodziewam się ich kolejnego zwycięstwa prawda? no właśnie. Przed własną publicznością Mewy prezentują się nieźle o czym świadczą trzy ostatnie zwycięstwa na Amex Stadium.

Przypomnijmy, na tym stadionie pokonały Tottenham 3-0, Everton 3-2 i Norwich 2-0. Nie są to jednak drużyny pokroju Leicester który ostatnio jest na fali. Do sobotniego spotkania w lepszych nastrojach przystąpią Lisy które ostatnie mecze wygrywały, w gorszych Mewy które ostatnio na terenie Manchesteru United przegrały 1-3.

W tym meczu zaprezentowały się słabo, jest to zły znak przed starciem z Leicester. W poprzednim sezonie zremisował na Amex Stadium z Brighton 1-1. Moim zdaniem w sobotę goście mają większe szanse na zdobycie trzech punktów, w końcu zajmują drugie miejsce w Premier League prawda? no właśnie. Do tego w ostatnich meczach pokazali kawał dobrego futbolu.

Typ: 2 (DNB)