Na środę zaplanowano trzy spotkania trzynastej kolejki Liga Primera – Clausura, w tym Chinandega na własnym obiekcie podejmować będzie drużynę Juventusu Managua.

Typy Dnia – 1 kwietnia (środa)

Nikaragua: Chinandega vs Juventus Managua. Typ i Analiza

Czego możemy spodziewać się w tym meczu? jak w każdym walki z obu stron. No właśnie, patrząc na ostatnie wyniki obu drużyn wydaje się, że w najbliższą środę lepszej gry i wyniku, niewykluczone zwycięstwa powinniśmy oczekiwać od Juventusu Managua który w tabeli sklasyfikowany jest na miejscu szóstym (Chinandega miejsce nr 8). Obie drużyny słabo prezentują się w defensywie, zwłaszcza piłkarze Chinandega którzy dotychczas stracili dwadzieścia bramek.

Najwięcej podczas ostatniego spotkania z przeciwko Ferretti, z tym zespołem na wyjeździe przegrali uwaga, aż 0-7! Już sam wynik pokazuje, która drużyna była zdecydowanie lepsza. Zawodnicy Chinandega katastrofalnie prezentowali się w obronie, trzeba powiedzieć, ich defensywa była w tym meczu dziurawa jak przysłowiowy ser szwajcarski.

Niestety jest to niedobry znak przed nadchodzącym spotkaniem z Juventusem Managua, bo gołym okiem widać, że największym problemem gospodarzy w ostatnim czasie jest defensywa.

Była to ich druga porażka z rzędu, bowiem wcześniej przed własną publicznością przegrali z Managua FC 0-1. Mimo że goście też żelaznej defensywy nie mają, to mimo to w środę spodziewam się po nich lepszego występu. Owszem, ostatnio odnotowali wyjazdową porażkę z Jalapa 0-2, ale nie można zapominać o ich wcześniejszym zwycięstwie nad Ferretti 4-1, czyli z tą drużyną która w ostatniej kolejce rozgromiła zespół Chinandega co powinno dawać do myślenia prawda? no właśnie.

Widać, że w ostatnim czasie w poważniejszym kryzysie formy jest Chinandega, ich gra się nie klei, wiele słabych punktów, tym najsłabszym jak już wspomniałem jest defensywa przez co liczę na dobry mecz ze strony Juventusu Managua. Ostatni bezpośredni mecz tych drużyn który odbył się 10 lutego zakończył się remisem 1-1, niewykluczone że tym razem lepsi będą piłkarze Juventusu Managua.

Typ: X2