W niedzielę o godzinie 17:30 Stadion MKS Cracovia gościć będzie piłkarzy Korony Kielce. Obie drużyny rywalizować będą w ramach czwartej kolejki PKO Ekstraklasy, obie mają po cztery punkty na koncie, mimo to faworytem są Pasy.

Typy Dnia – 11 sierpnia (niedziela)

PKO Ekstraklasa: Cracovia vs Korona. Typ i Analiza

Niecały miesiąc piłkarze Cracovii musieli czekać na swoje pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie, licząc także rozgrywki eliminacji Ligi Europy gdzie dwukrotnie zremisowali z Dun. Stredą po czym i tak odpadli z tych rozgrywek, aż w końcu przyszło w trzeciej kolejce gdzie w Bełchatowie pokonali beniaminka Raków Częstochowa 3-1.

Od początku sezonu można powiedzieć Cracovia nie prezentowała się najgorzej, praktycznie we wszystkich spotkaniach stwarzała sobie dogodne sytuacje bramkowe po których mogła strzelić niejednego gola, ale czegoś brakowało, a dokładnie skuteczności. Takim przykładem jest chociażby spotkanie z Zagłębiem Lubin z którym zremisowała 1-1.

W Lubinie jednak oddała więcej strzałów na bramkę przeciwnika, w światło bramki także siedem do dwóch w strzałach na jej korzyść, do tego częściej utrzymywała się przy piłce. No naprawdę pod każdym względem Cracovia wyglądała lepiej, fizycznie do tego meczu była lepiej przygotowana, ale jak napisałem wcześniej przede wszystkim brakowało skuteczności. Tego elementu także zabrakło w starciu z ŁKS-em Łódź gdzie przed własną publicznością przegrała 1-2.

Owszem, tu także oddała więcej strzałów na bramkę rywala, ale znów zawiodła skuteczność. Co nie udało się w Lubinie i w Krakowie udało się w Bełchatowie gdzie Cracovia strzeliła trzy bramki, mimo że stworzyła sobie zaledwie sześć sytuacji bramkowych. Gdyby we wcześniejszych meczach prezentowała się tak jak na tle Rakowa, to dziś z pewnością miałaby dziewięć punktów na koncie, a nie cztery.

Z tym samym przeciwnikiem czyli Rakowem Korona miała okazję mierzyć się w pierwszej kolejce, w Bełchatowie również była lepsza gdzie wygrała 1-0, bez dwóch zdań była lepszą drużyną co też pokazują statystyki i liczby. Następnie jednak przed własną publicznością przegrała z Legią Warszawa 1-2, można powiedzieć na własne życzenie, bo w doliczonym czasie gry kielczanom zabrakło koncentracji przez co stracili gola na 1-2, a nie powinni tego meczu przegrać, zwłaszcza że Legia jak wiadomo jest pod formą.

Natomiast w trzeciej kolejce w Gdyni Korona zremisowała z Arką 1-1. Podsumowując, według mnie w niedzielę większe szanse na korzystniejszy rezultat mają Pasy które jednak w tych ostatnich meczach lepiej się prezentowały niż Korona. Na dodatek przystąpią do tego spotkania w lepszych nastrojach, uskrzydlone ostatnim zwycięstwem nad Rakowem, a jakby tego było mało, swój mecz rozegrają przed własną publicznością.

Typ: 1X