Po sześciu porażkach z rzędu wreszcie nastąpiło przełamanie. Mowa oczywiście o Cracovii która w ramach 29. kolejki odniosła upragnione zwycięstwo z Lechią. W 30. kolejce podejmować będzie Wisłę Płock.

Typy Dnia – 14 czerwca (niedziela)

Cracovia vs Wisła Płock. Typ i Analiza

Podopieczni Michała Probierza w Gdańsku wreszcie pokazali się z bardzo dobrej strony. Wielu ludzi którzy interesują się bukmacherką skazywali Pasy na kolejną siódmą porażkę z rzędu. Z punktu widzenia kibiców Cracovii na szczęście tak się nie stało, a ich zespół wreszcie pokazał pazur.

Udowodnił swoją wartość i przede wszystkim to, że potrafi grać w piłkę. W Gdańsku Cracovia w pełni zasłużenie wygrała z Lechią 3-1, ponieważ w przeciwieństwie do jej wcześniejszych bardzo słabych spotkań tym razem pokazała się zdecydowanie z lepszej strony.

Nie chwalę się, ale sam spodziewałem się dobrej gry i przede wszystkim dobrego wyniku ze strony Cracovii. Tak się stało. Momentami mogliśmy zauważyć, że piłkarze Michała Probierza dłużej potrafili utrzymywać się przy piłce, rozegrali dobre zawody w defensywie i przede wszystkim w porównaniu z wcześniejszymi meczami byli skuteczniejsi, efekt? trzy strzelone bramki i tylko jedna stracona co dało tym samym upragnione zwycięstwo.

Po meczu Michał Probierz powiedział, że ta passa sześciu przegranych spotkań wiele mu dała. Naprawdę, po tym zwycięstwie pojawiło się światełko w tunelu i jestem dobrej myśli, że w niedzielę Pasy wygrają drugi mecz z rzędu.

Aktualnie są piątą siłą PKO Ekstraklasy, ale niewykluczone że na koniec sezonu znajdą się w strefie pucharowej, czyli wśród najlepszych drużyn PKO Ekstraklasy. Piłkarze Wisły Płock plasują się na dwunastej lokacie w tabeli. W ostatnich meczach prezentowali się w kratkę, moim zdaniem spokojnie są do ogrania.

Jeżeli Cracovia zaprezentuje się przynajmniej tak jak w meczu z Lechią, to wierzę że wygra, bo defensywa Nafciarzy jest bardzo słabym punktem. Świadczą o tym chociażby porażki z Koronę Kielce 1-4, ostatnio ze Śląskiem Wrocław 1-2 czy wcześniejszy remis z Jagiellonią 2-2. W Płocku Cracovia bezbramkowo zremisowała z Wisłą. Po tym co pokazała w ostatnim meczu w Gdańsku jestem dobrej myśli że tym razem wygra z Wisłą Płock.

Typ: 1