Sobota będzie pożegnalną 34. kolejką w niemieckiej Bundeslidze. W ten dzień pewni wicemistrzostwa Niemiec piłkarze Dortmundu mierzyć będą się z Hoffenheim walczącym o miejsce premiowane bezpośrednim awansem do Ligi Europy.

Typy Dnia – 27 czerwca (sobota)

Dortmund vs Hoffenheim. Typ i Analiza

Przed 34. kolejką piłkarze Hoffenheim sklasyfikowani są na siódmym miejscu w tabeli co daje kwalifikacje w tych rozgrywkach. Potrzebują co najmniej szóstej lokaty by awansować automatycznie. Na tej lokacie aktualnie plasują się Wilki które mają tyle samo punktów co Wieśniaki, czyli czterdzieści dziewięć.

W ostatniej kolejce sezonu podejmować będą Bayern i niewykluczone że stracą punkty. Jak więc widać, Wieśniaki mają szanse zakończyć sezon na lepszym szóstym miejscu. Pytanie, czy uporają się z Borussią Dortmund? niespodzianki w tym meczu nie można wykluczać, bo ci z kolei pewni są wicemistrzostwa Niemiec.

Jak więc widać, mimo że bukmacherzy większe szanse na zwycięstwo dają zawodnikom BVB to szczerze w tym meczu wszystko się może zdarzyć. Powiem tak od serca, gospodarze mogą wygrać, mogą też przegrać, wszystko zależy od tego z jakim zaangażowaniem przystąpią do tego spotkania. Dlatego moim zdaniem najlepiej stawiać over 2,5 po kursie 1.35 w STS. Niskie kursy nie dziwią, bo bukmacherzy niespodzianki także nie wykluczają. Tym bardziej że w ostatnich bezpośrednich meczach tych drużyn bramek nie brakowało.

W poprzednim roku dwa mecze dwukrotnie zakończyły się wynikami na powyżej 2,5 gola. Czyli na swoim boisku Dortmund zremisował z Hoffenheim 3-3. Natomiast w bieżącym sezonie na jego terenie przegrał 1-2. To pierwszy powód dlaczego warto stawiać na gole. Drugi to taki, że nie wiadomo z jakim nastawieniem przystąpią do tego meczu piłkarze BVB.

Ostatnio pokonali RB Lipsk 2-0, ale nie zapominajmy o ich wcześniejszej porażce na swoim boisku z Mainz 0-2. Trzeci powód to taki, że Wieśniaki lubią grać otwartą piłkę. Po zwycięstwie nad Augsburgiem 3-1 ostatnio pewnie ograły Union Berlin 4-0. Podejrzewam że na Signal Iduna Park także będą skuteczne.

Typ: powyżej 2,5 gola