W innym meczu 26. kolejki Bundesligi która startuje już w najbliższy weekend, będzie starcie drużyn które bronią się przed spadkiem, czyli mecz Fortuny Dusseldorf z Paderborn.

Typy Dnia – 16 maja (sobota)

Dusseldorf vs Paderborn. Typ i Analiza

To kolejny mecz w którym tak naprawdę wszystko się może zdarzyć. Jak przedstawia się ligowa tabela po 25. rozegranych kolejkach? piłkarze Fortuny zajmują szesnaste miejsce barażowe i mają dwadzieścia dwa punkty na koncie.

Natomiast ich rywal Paderborn zamyka tabelę Bundesligi mając na koncie zaledwie szesnaście punktów. Jak więc widać, przed tym spotkaniem w lepszej sytuacji są piłkarze Fortuny przez co zdaniem bukmacherów są minimalnym faworytem.

W tym meczu przewiduję jednak bramki, niewykluczone że padną trzy gole. Ta bardzo długa przerwa z powodu koronawirusa z pewnością mówiąc prostym językiem z pewnością osłabiły obie drużyny. Dziś będzie brakować im pewności siebie, ale co najważniejsze, przede wszystkim zgrania które jest najważniejszym elementem w piłce nożnej jeżeli chce się osiągać dobre rezultaty. Zresztą przed pandemią piłkarze Paderborn prezentowali się fatalnie w obronie tracąc w ostatnich meczach głupie gole.

W tym najnowszym jak wiemy na swoim terenie ulegli drużynie FC Koeln 1-2. Wcześniej na wyjeździe przegrali z Mainz 0-2, z mistrzem Niemiec, czyli Bayernem Monachium przegrali 2-3, a także z Herthą doznali porażki 1-2. Jak więc widać, ich defensywa jest dziurawa jak przysłowiowy ser szwajcarski, aż strach pomyśleć co będzie podczas sobotniego meczu.

Na szczęście dla nich piłkarze Fortuny mają swoje słabości, a po tak długiej przerwie na pewno nie są w stuprocentowej formie. Nie zapominajmy, że jak dotąd stracili aż pięćdziesiąt bramek. I to najlepszy dowód na to, że podobnie jak Paderborn ich najsłabszym punktem jest defensywa. Ostatni mecz Fortuny z Mainz zakończył się remisem 1-1. W sobotę liczę na więcej bramek.

Typ: powyżej 2,5 gola