Na Białorusi w dalszym ciągu kibice cieszą się piłką nożna, koronawirus im nie straszny. Przed nami spotkania siódmej kolejki Wyszejszaja Liha. Pierwszy mecz odbędzie się w piątek, gdzie przed własną publicznością piłkarze Eniergietyk-BDU podejmować będą FK Smalawiczy.

Typy Dnia – 1 maja (piątek)

Eniergietyk-BDU vs FK Smalawiczy. Typ i Analiza

Ostatnie mecze pokazały, że gospodarze są bez formy, bowiem odnotowali trzy porażki z rzędu. Mimo to bukmacherzy i tak stawiają ich w roli faworyta, bo przeciwko im zagra drużyna która w dotychczasowych meczach nie za wiele miała do powiedzenia.

Mowa oczywiście o drużynie FK Smalawiczy która po sześciu rozegranych kolejkach zajmuje przedostatnie piętnaste miejsce w tabeli. Piłkarze FK Smalawiczy kompletnie nie radzą sobie w ofensywie i to jest dziś ich główny problem, proszę zauważyć, że w sześciu meczach które rozegrali zdołali strzelić tylko trzy gole.

Na sześć spotkań nie odnieśli żadnego zwycięstwa, jedynie na co było ich stać, to na trzy remisy, natomiast trzy mecze zakończyli porażką. Trudno więc wierzyć w ich odrodzenie w najbliższym meczu z Eniergietyk-BDU, mimo że ci z kolei są bez formy, ale trzeba pamiętać, że grać będą przed własną publicznością gdzie na trzy mecze odnieśli dwa zwycięstwa i jedną porażkę.

Jak więc widać, powinniśmy być dobrej myśli że uda im się w piątek zwyciężyć. Nie możemy zapominać, że w pierwszej kolejce sezonu piłkarze Eniergietyk-BDU właśnie u siebie pokonali wicemistrza Białorusi BATE 3-1.

Jeżeli wygrywa się z takimi drużynami, to przynajmniej w moim odczuciu można wygrać z każdym. Po kursie 2.10 w STS moim zdaniem warto stawiać na zwycięstwo drużyny Eniergietyk-BDU. Po trzech porażkach z rzędu, ostatnio na wyjeździe z Nioman Grodno 0-3 naprawdę tym razem stoją przed wielką szansą przełamania się.

Piłkarze FK Smalawiczy nie mają kim straszyć, napastników mają gorszych. Ostatnio przed własną publicznością przegrali z Dynamem Mińsk 1-3. Zagrali słabo, a ta bramka dla nich to bramka samobójcza, jak więc widac, pomógł im przeciwnik. Podsumowując, mimo wszytko lepszą drużyną jak dla mnie jest Eniergietyk-BDU, więc jestem dobrej myśli że zwycięży.

Typ: 1