W najbliższą środę rozegrane zostaną trzy ćwierćfinałowe mecze pucharu Ligi Angielskiej. Najciekawiej będzie na Goodison Park gdzie miejscowy Everton podejmować będzie Leicester.

Typy Dnia – 18 grudnia (środa)

Puchar Ligi Angielskiej: Everton vs Leicester. Typ i Analiza

Niestety Lisy nie przystąpią do tego spotkania w najlepszych humorach, bowiem w ostatniej kolejce Premier League zremisowały z Kanarkami 1-1 i tym samym ich seria ośmiu zwycięstw z rzędu została przerwana w najbardziej niespodziewanym momencie, kiedy w starciu z Norwich na King Power Stadium były zdecydowanym faworytem. Wcześniej Lisy prezentowały się znakomicie, przede wszystkim błyszczały bardzo dobrą skutecznością. Między innymi pewnie wygrały z Aston Villą 4-1, pokonały także Everton 2-1 i Arsenal 2-0.

Podkreślam, to tylko niektóre ich zwycięskie mecze w których pokazały kawał dobrego futbolu, więc ich niespodziewany remis z Kanarkami tym bardziej był największą sensacją ostatniej kolejki Premier League. Pytanie teraz, czy po tym remisie piłkarze Leicester szybko się pozbierają? no właśnie.

Jak zaprezentują się w pucharze Ligi Angielskiej? moja odpowiedź brzmi, wszystko jest możliwe. Są to rozgrywki zdecydowanie mniej ważne od Premier League, dlatego też nie mamy gwarancji, jakim dokładnie składem zagrają. Można spodziewać się, że nie najmocniejszym, a co za tym idzie? wynik może paść każdy.

Myślę że najlepszym rozwiązaniem będzie tu over 2,5 po kursie 1.80 w STS. Mimo wszystko Lisy są w tym sezonie jak widać bardzo niebezpieczne i skuteczne. Ich remis z Norwich jak na razie o niczym nie świadczy, w ofensywie w dalszym ciągu spisują się bardzo dobrze. Jednak Everton też potrafi strzelać bramki co pokazał w ostatnich meczach. Z Leicester przegrał 1-2, z Liverpoolem 2-5, a w dwóch ostatnich meczach zdobył cztery punkty. Najpierw przed własną publicznością wygrał z Chelsea 3-1, a ostatnio zaskoczył także Manchester United gdzie na Old Trafford zremisował 1-1.

W dobrej formie jest Richarlison który poza meczem z United we wcześniejszych meczach strzelał bramki. Z kolei po drugiej stronie mamy Vardy’ego który w Premier League strzelił dotychczas najwięcej szesnaście bramek. To czy w środę zagra pewności nie ma, tak czy siak obie drużyny w ofensywie mają kim straszyć i niewykluczone że będzie to mecz bramek.

Typ: powyżej 2,5 gola