W sobotnie popołudnie odbędą się dwa spotkania w Tadżykistanie, a dokładnie w Vysshaya Liga. Pierwszy mecz pomiędzy drużynami Faizkand a Istaravshan rozegrany zostanie o godzinie 13:30.

Typy Dnia – 25 kwietnia (sobota)

Faizkand vs Istaravshan. Typ i Analiza

W lidze rozegrano do tej pory trzy kolejki, a najgorszy bilans spotkań maja piłkarze Istaravshan którzy nie zdobyli jeszcze ani jednego punktu. Więc wydaje się, że faworyta w tej rywalizacji nietrudno wskazać, zdaniem moim i bukmacherów wyraźnym faworytem są piłkarze Faizkand którzy po trzech kolejkach zajmują trzecie miejsce w tabeli. Mają tylko jedno zwycięstwo na koncie, ale trzeba podkreślić, że nie zaznali jeszcze smaki porażki, bo dwa inne mecze zremisowali.

Gospodarze powinni więc to wykorzystać i zdobyć kolejne punkty, przed własną publicznością teoretycznie powinno być im łatwiej. Gracze Istaravshan zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Tragicznie prezentują się w defensywie, także bardzo słabo w ataku o czym najlepiej świadczy ten bilans bramkowy 2-9.

W pierwszej kolejce na początku kwietnia odnotowali wyjazdową porażkę z drużyną Khatlon 1-2. Następnie przed własną publicznością przegrali z Kuktosh 0-3, a ich najnowszy wyjazdowy mecz z drużyną Regar-TadAZ także zakończył się wysoką porażką 1-4.

Jak więc widać, goście grają bardzo źle, już na początku sezonu tracą zbyt dużo bramek co musi niepokoić kibiców tej drużyny przed następnymi meczami ligowymi, zwłaszcza że w najbliższą sobotę swój mecz rozgrywać będą na wyjeździe.

W zdecydowanie lepszych nastrojach do tego meczu przystąpią piłkarze Faizkand którzy sezon rozpoczęli od wyjazdowego remisu z Lokomotiv Pamir 2-2, potem na swoim boisku pokonali Regar-TadAZ 3-2, natomiast ich ostatni wyjazdowy mecz z drużyną Dushanbe 83 zakończył się bezbramkowym remisem. Jak więc widać, lepszą drużyną jest dziś Faizkand i to jej daję większe szanse na zwycięstwo.

Typ: 1