Łotewska Riga FC znalazła się wśród drużyn, które w najbliższy czwartek walczyć będą o fazę grupową Ligi Europy, ale tak naprawdę w dotychczasowych meczach miała sporo szczęścia. I obawiam się że ten limit został wyczerpany, bo w czwartej rundzie eliminacji trafiła na duńską Kopenhagę.

Typy Dnia – 22 sierpnia (czwartek)

FC Kopenhaga vs Riga FC. Kto zagra w fazie grupowej Ligi Europy?

W tym spotkaniu faworyt jest tylko jeden i to zdecydowany, oczywiście jest nim Kopenhaga która po odpadnięciu z eliminacji Ligi Mistrzów musi zadowolić się Ligą Europy, aby tam awansować musi więc w dwumeczu poradzić sobie z Rigą. Jak widać pierwsze spotkanie rozegra przed własną publicznością, naturalne więc jest, że bukmacherzy stawiają duński zespół w roli murowanego faworyta.

Kopenhaga dzielnie walczyła w eliminacjach Ligi Mistrzów, po wyeliminowaniu TNS nie zdołała jednak w trzeciej rundzie uporać się z Crveną zvezda po czym ostatecznie odpadła. Przypomnijmy, na wyjeździe zremisowała 1-1, a w rewanżu przed własną publicznością przez kolejny wynik 1-1 i bez gola w dogrywce kibice byli świadkami rzutów karnych które nieco lepiej wykonywali piłkarze Crveny zvezdy.

Trzeba jednak przyznać mieli sporo szczęścia, w zasadzie piłkarze obu drużyn zmarnowali parę jedenastek, ale to mistrzowie Serbii popełnili najmniej błędów co im dało upragniony awans do czwartej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. No a piłkarze Kopenhagi grają dalej, tyle że w eliminacjach Ligi Europy.

Chyba jakaś katastrofa musiałaby się wydarzyć, by nie pokonali przeszkody o nazwie Riga FC. Tak naprawdę ten klub już po dwumeczu z Piastem powinien być za burtą europejskich pucharów. W dwumeczu z mistrzem Polski Łotysze mieli sporo szczęścia, w Gliwicach przegrali z mistrzem Polski 2-3, ale jak dobrze pamiętam Piast dwie bramki stracił na własne życzenie.

Jak wiemy w rewanżu Riga wygrała u siebie 2-1, ale przez to że strzeliła jednego gola więcej na wyjeździe, a właściwie Piast strzelił i tym samym pomógł jej w awansie do kolejnej rundy. W tym meczu Riga nie pokazała nic, zwłaszcza w Gliwicach gdzie stworzyła sobie zaledwie cztery sytuacje bramkowe i oddała tylko jeden strzał w światło bramki przeciwnika. I to najlepszy dowód na to, że Riga jest bardzo słabym klubem, no naprawdę, jakimś cudem jeszcze walczy w tych eliminacjach. W kolejnej rundzie Łotysze wyeliminowali HJK, ale też szczęśliwie,bo po dwóch remisach, u siebie 1-1 i na wyjeździe 2-2.

Jak widać zespół bardzo słaby w defensywie. Więc dziwię się że tę szansę zaprzepaścił Piast i HJK. Kopenhaga jest w bardzo dobrej formie, w ekstraklasie duńskiej w sześciu rozegranych meczach odnotowała komplet zwycięstw, dlatego jest liderem. Dobrą formę powinna także potwierdzić podczas spotkania z Rigą, tą śmieszną Rigą której tak naprawdę powinno już nie być w europejskich pucharach, bo wszyscy wiemy jak zaprezentowała się w meczu z Piastem prawda? no właśnie, jednym słowem tragicznie.

Typ: 1 (-1,5 Handicap)