Francja, jako jeden z największych faworytów do zdobycia mistrzostwa świata do lat 20 jak na razie nie zawodzi. Do 1/8 finału awansowała z pierwszego miejsca wygrywając wszystkie trzy mecze, będzie czwarte zwycięstwo na mundialu? wiele na to wskazuje. Kolejną jej przeszkodą będzie reprezentacja Stanów Zjednoczonych.

Typy Dnia – 4 czerwca (wtorek)

MŚ U20: W 1/8 finału Francja vs USA. Trójkolorowi z kompletem zwycięstw w fazie grupowej!

Choć przeciwnik do słabeuszy nie należy, to bukmacherzy przewidują zwycięstwo Francji z czym powinniśmy się zgodzić. Ta reprezentacja od bardzo dłuższego czasu utrzymuje się w bardzo wysokiej formie, jeszcze przed mistrzostwami większość spotkań towarzyskich wygrała, co ciekawe, jedynie zremisowała z USA 2-2 z którym tym razem mierzyć będzie się w ramach 1/8 finału MŚ.

Wracając natomiast do tego towarzyskiego spotkania które rozegrane zostało 22 marca tego roku, to trzeba dodać, że zremisowała na własne życzenie. Do przerwy po dwóch bramkach Alioui’ego prowadziła 2-0, a gole traciła w 49. minucie i w doliczonym czasie gry. No ale tak to jest jak się rozgrywa mecze towarzyskie.

We wtorek oczywiście stawiałbym na zwycięstwo Francji po kursie 1.50 w STS. Innego zakładu na to spotkanie nie widzę. Jest to zespół dobrze poukładany, dobrze przygotowany do tej imprezy pod względem fizycznym i mentalnym. Trójkolorowi dobre spotkanie rozegrali w pierwszej kolejce przeciwko Arabii Saudyjskiej wygrywając zgodnie z planem 2-0. Niemalże 70% czasu utrzymywali się przy piłce i oddali pięć strzałów w światło bramki.

W sumie mieli 17 podejść do przeciwnika który z kolei miał tylko cztery okazje na strzelenie gola i oddał dwa celne strzały na bramkę. Jak więc widać, spotkanie nie mogło zakończyć się inaczej niż zwycięstwem Francji. W drugim meczu równie dobre spotkanie rozegrała przeciwko Panamie wygrywając pewnie 2-0.

Natomiast w ostatniej kolejce odnotowała kolejne trzecie zwycięstwo nad reprezentacją Mali 3-2. Obie drużyny stwarzały sobie sytuacje bramkowe, Mali potrafiło się przeciwstawić, ale jak widać o tego jednego gola lepsza była Francja. I jak się nie mylę, chyba już po dwóch kolejkach była pewna awansu do 1/8 finału, więc mogła sobie pozwolić na nieco luźniejszy mecz. Tak czy siak dotychczas pokazała, że jest poważnym kandydatem do wygrania mundialu.

Stany Zjednoczone w swojej grupie przegrały z Ukrainą 1-2, natomiast pokonały Nigerię 2-0 i słabiutki Katar tylko 1-0 który także miał parę dobrych okazji na strzelenie gola. I to chyba najlepszy dowód na to, że jest to niepewnie prezentująca się reprezentacja USA. Moim zdaniem zdecydowanie więcej argumentów mają Francuzi, z lepszymi jakościowo piłkarzami co powinni udowodnić we wtorek i awansować do ćwierćfinału.

Typ: 1