W piątek rozpoczęcie 30. kolejki Bundesligi. Pierwszym spotkaniem którym emocjonować będą się kibice będzie rywalizacja pomiędzy Freiburgiem a Moenchengladbach które walczy o Ligę Mistrzów.

Typy Dnia – 5 czerwca (piątek)

Freiburg vs Moenchengladbach. Typ i Analiza

Będzie to jedna z najciekawszych kolejek w ostatnim czasie, przed nami wiele interesujących spotkań. Już na początku czeka na wiele emocji. Obie drużyny walczą o europejskie puchary. Freiburg sklasyfikowany jest na ósmym miejscu i walczy przynajmniej o te szóste miejsce które gwarantuje występ w eliminacjach Ligi Europy.

Do szóstego Wolfsburga piłkarze Freiburga tracą w tej chwili zaledwie cztery punkty. Oczywiście w zdecydowanie lepszej sytuacji są Źrebaki które z dorobkiem 56 punktów plasują się na czwartej lokacie.

Jak wiadomo cztery najlepsze drużyny Bundesligi bezpośrednio awansują do Ligi Mistrzów. Jednak piłkarze Moenchengladbach w dalszym ciągu muszą walczyć, ponieważ na plecach czują oddech Bayeru Leverkusen który także ma 56 punktów na koncie przez co w piątek muszą najlepiej zwyciężyć jeżeli chcą zachować czwarte miejsce w tabeli.

Jaki zakład na to spotkanie? oczywiście stawiam na zwycięstwo Moenchengladbach po kursie 1.83 (Fortuna). Wyraźnie widać że są lepszą drużyną, mocniejszą w ofensywie, do tego w lepszej formie o czym przekonaliśmy się w maju. Tą przerwę spowodowanej koronawirusem lepiej wykorzystali piłkarze Moenchengladbach.

Oczywiście słabsze mecze też im się przytrafiały jak remis z Werderem Brema, czy porażka z Leverkusen, chociaż trzeba przyznać z bardzo mocnym rywalem który przecież także walczy o Champions League. Na szczęście Źrebaki są drużyną która potrafi się podnieść. W ostatniej kolejce właśnie to uczynili pokonując u siebie pewnie Union Berlin 4-1.

W porównaniu do Freiburga goście w tym sezonie zdecydowanie lepiej atakują. Gospodarze jak na razie nie czują się w tej roli najlepiej, dowód? porażki w maju z Werderem Brema 0-1 i Leverkusen 0-1. Ich defensywa jak widać jest dziurawa co pokazał także wcześniejszy mecz z Frankfurtem i remis 3-3. W grudniu ubiegłego roku Źrebaki pokonały u siebie Freiburg 4-2 będąc drużyną zdecydowanie lepszą. W piątek także powinny zainkasować trzy punkty.

Typ: 2