Półfinał mistrzostw świata kobiet pomiędzy reprezentacją Holandii a reprezentacją Szwecji rozegrany zostanie już w najbliższą środę na stadionie Parc Olympique Lyonnais w Lyonie. Na tej imprezie Holenderki idą jak burza, w drodze do półfinału wygrały wszystkie mecze, w spotkaniu ze Szwedkami wydają się być minimalnym faworytem.

Typy Dnia – 3 lipca (środa)

Półfinał MŚ kobiet: Holandia vs Szwecja. Pomarańczowe w dalszym ciągu niepokonane!

Tegoroczny mundial Holenderki rozpoczęły od zwycięstwa nad Nową Zelandią 1-0. Do tego meczu przystępowały w roli murowanego faworyta, co prawda zwycięstwo jak widać nie było przekonujące co nie zmienia faktu, że wygrały w pełni zasłużenie, w końcu stworzyły sobie zdecydowanie więcej sytuacji bramkowych i aż 69% czasu utrzymywały się przy piłce.

W drugiej kolejce Holenderki będąc także wyraźnym faworytem pokonały Kamerunki 3-1, natomiast w ostatnim meczu grupowym mierzyły się z bardziej wymagającym przeciwnikiem, mowa o Kanadyjkach z którymi też wygrały 2-1. Formacja ofensywna to bardzo mocna broń Holenderek, jeżeli mają stuprocentowe sytuacje bramkowe, to rzadko się mylą, potrafią je wykorzystywać co pokazały w dotychczasowych meczach.

Udowodniły to także w 1/8 finału wygrywając z reprezentacją Japonii 2-1, a bohaterem spotkania została Martens która strzeliła dwie bramki. Patrząc w statystyki mecz był dość wyrównany, bowiem obie jedenastki stworzyły sobie po dwanaście sytuacji bramkowych. No ale znów lepszą skutecznością wykazały się Pomarańczowe. Swoich kibiców nie zawiodły także w ćwierćfinale gdzie na Stade du Hainaut wygrały z Włoszkami 2-0.

Pierwsza połowa była dość wyrównana, za to w drugiej odsłonie Holenderki pokazały swoje prawdziwe oblicze stwarzając sobie aż szesnaście sytuacji bramkowych i oddając sześć strzałów w światło bramki Włoszek które miały tylko dwie okazje na strzelenie gola. Jak więc widać, Pomarańczowe są niepokonane.

Jeżeli chodzi o Szwedki, to mistrzostwa świata rozpoczęły od zwycięstwa nad Chile 2-0. Następnie zgodnie z planem rozgromiły reprezentację Tajlandii 5-1. No ale mecz z Amerykankami już był słabszy w ich wykonaniu o czym świadczy porażka 0-2. No ale z drugiej strony tego można było się spodziewać, bowiem reprezentacja USA była zdecydowanym faworytem. I to była jedyna porażka Szwedek na tym mundialu.

W 1/8 finału pokonały Kanadyjki 1-0, a w ćwierćfinale niespodziewanie były lepsze od Niemek 2-1 które trzeba szczerze powiedzieć przegrały na własne życzenie, po prostych błędach w linii defensywnej. Holenderki jak już wiadomo są do tej pory niepokonane, rozegrały dobry mecz w Włoszkami. W 2017 roku dwukrotnie pokonały Szwedki, w ramach pucharu Algarve 1-0, oraz w ćwierćfinale mistrzostw europy 2-0. To wszystko skłania mnie do stawiania na ich zwycięstwo z opcją remisu po kursie 1.32 w STS.

Typ: 1X