W sobotę rozegrane zostaną pożegnalne mecze ostatniej 37. kolejki PKO Ekstraklasy w grupie spadkowej. CANAL+ Premium będzie transmitować spotkanie pomiędzy Koroną Kielce a ŁKS-em Łódź.

Typy Dnia – 18 lipca (sobota)

Korona Kielce vs ŁKS Łódź. Typ i Analiza

ŁKS i Korona to drużyny które wraz z Arką Gdynia żegnają się z ekstraklasą przez co w ostatniej kolejce może im brakować zaangażowania. W ostatnim meczu lepiej zaprezentowali się łodzianie gdzie przed własną publicznością pokonali Raków Częstochowa 3-2.

Jak widać bramek w tym meczu było sporo z jednej jak i drugiej strony. Po siedmiu porażkach z rzędu piłkarzy ŁKS-u wreszcie się przełamali. Czy ktoś się spodziewał ich zwycięstwa? pewnie byli jacyś typerzy którzy grali w ich kierunku, a jakaś część ludzi albo omijało to spotkanie lub grało w kierunku Rakowa. Chociażby trzy ostatnie mecze pokazały, że łodzianie nie mają problemów ze strzelaniem bramek. Wcześniej przegrali z Arką Gdynia 2-3 i Wisłą Kraków 1-2.

Patrząc na ostatnie wyniki plus brak zaangażowania z powodu spadku do pierwszej ligi uważam, że najlepszym rozwiązaniem na to spotkanie jest over 2,5 po kursie 1.75 (Fortuna). Nie oszukujmy się, w ostatniej kolejce, zwłaszcza w grupie spadowej także wszystko może się zdarzyć. Nic nie jest do przewidzenia. Niestety nie wiemy na ile zdeterminowana będzie Korona i ŁKS.

Chociaż moim zdaniem bardziej powinno na zwycięstwie zależeć kielczanom którzy nie wygrali od dziewięciu ostatnich spotkań. Więc powinni godnie pożegnać się z PKO Ekstraklasą. Pytanie tylko czy dadzą radę? no właśnie. Podobnie jak łodzianie bardzo słabo prezentują się w defensywie. W końcu jak widać nie wygrali od bardzo długiego czasu. Ostatnio w Płocku Korona przegrała z Wisłą 1-3. Także w tym meczu kiepsko spisywała się w obronie.

Wcześniej na wyjeździe zremisowała z Wisłą Kraków 1-1. Z kolei tu zabrakło jej skuteczności, bo sytuacji bramkowych stworzyła sobie więcej niż Biała Gwiazda. Z pewnością w meczu z ŁKS-em Korona będzie miała prostsze zadanie, bo jak wiadomo łodzianie stracili dotychczas aż 66 bramek i tym samym mają najgorszą defensywę w lidze. Gole jednak potrafią strzelać, więc jest szansa że będzie to mecz bramek.

Typ: powyżej 2,5 gola