W drugiej rundzie eliminacji Ligi Europy fińskie KuPS mierzyć się będzie z wicemistrzem Polski, czyli warszawską Legią. Zanim jednak dojdzie do tego spotkania, w najbliższą niedzielę w ramach siedemnastej kolejki Veikkausliiga podejmować będzie Mariehamn.

Typy Dnia – 21 lipca (niedziela)

KuPS vs Mariehamn, czyli mecz w którym powinniśmy się spodziewać bramek

W tym spotkaniu przewiduję bramki, co najmniej dwie. Pierwszy powód dlaczego polecam stawiać over 1,5 to taki, że jak wspomniałem na początku drużynę KuPS czeka kolejne spotkanie w europejskich pucharach, więc w najbliższym meczu ligowym piłkarze mogą sie nieco oszczędzać, trener może, podkreślam może dać odpocząć swoim najlepszym zawodnikom.

Po drugie jak wiadomo KuPS rozgrywa więcej spotkań od swojego niedzielnego rywala, a co za tym idzie, może nieco brakować świeżości. W pierwszej rundzie eliminacji Ligi Europy fiński zespół wyeliminował Vitebsk gdzie przed własną publicznością wygrał 2-0, natomiast w meczu rewanżowym na wyjeździe zremisował 1-1. W dwumeczu KuPS było lepsze, więc można powiedzieć zasłużenie awansowało do kolejnej rundy eliminacji.

W ekstraklasie fińskiej sklasyfikowane jest na trzecim miejscu z dorobkiem 26 punktów na koncie. Oczywiście w dalszym ciągu może myśleć o mistrzostwie. Liga jest tak wyrównana, że aż siedem drużyn ma nadzieję zakończyć sezon na fotelu lidera, w tym oczywiście KuPS które dotychczas odnotowało siedem zwycięstw, pięć remisów i trzy porażki.

Tak się rozpisałem, a jest jeszcze jeden powód dla którego warto stawiać ilość goli. Jaki? historia bezpośrednich spotkań. Ostatni raz obie drużyny spotkały się 1 maja tego roku, wówczas na stadionie Mariehamn padło aż siedem bramek, o tę jedną lepszą było KuPS które wygrało 4-3. Jak więc widać, bramek było bardzo dużo i co najważniejsze, strzelały dwie drużyny co jest dobrym znakiem przed niedzielnym, kolejnym spotkaniem tych drużyn.

Powiem więcej, aż osiem ostatnich bezpośrednich spotkań kończyło się co najmniej trzema bramkami. Jak więc widać jest wielka szansa, że także w najbliższą niedzielę kibice na stadionie zobaczą jakieś gole, mam nadzieję przynajmniej dwa. Tym bardziej jest to możliwe, ponieważ jak wcześniej napisałem, KuPS szykuje się do kolejnego meczu Ligi Europy z Legią Warszawa, więc uważam, że w meczu z Mariehamn wszystko się może zdarzyć, dlatego over 1,5 to bardzo dobry zakład.

Jakby tego było mało, Mariehamn wygrało dwa mecze z rzędu co musiało ich uskrzydlić. W ostatniej kolejce przed własną publicznością pewnie pokonali KVP 3-0, natomiast wcześniej na wyjeździe Rovaniemi 2-1. Goście nie przegrali od trzech ostatnich spotkań, bo jeszcze zapomniałem wspomnieć o remisie z Honką 2-2. Ale jak widać, strzelają. Jak wiadomo historia lubi się powtarzać, więc warto stawiać over 1,5.

Typ: powyżej 1,5 gola