Po trzech rozegranych kolejkach PKO Ekstraklasy mamy trzy drużyny które zdobyły siedem punktów i zajmują miejsca w TOP 3, poza Pogonią Szczecin są to Lech Poznań i Śląsk Wrocław. Do bezpośredniej rywalizacji tych drużyn dojdzie już w najbliższy piątek o godzinie 20:30.

Typy Dnia – 9 sierpnia (piątek)

Szlagier czwartej kolejki PKO Ekstraklasy. Lech i Śląsk bez porażki!

Na stadionie Miejskim w Poznaniu to jednak Lech będzie faworytem który aktualnie zajmuje fotel lidera. Gdyby w pierwszej kolejce zdobył trzy punkty, to dziś miałby już dziewięć na koncie, ale mecz z Piastem Gliwice zakończył się remisem 1-1.

Warto jednak przypomnieć, że Kolejorz stworzył sobie wtedy zdecydowanie więcej sytuacji bramkowych, częściej posiadał piłkę, wynik więc nie do końca odzwierciedla przebiegu spotkania w którym Kolejorz był lepszy od mistrza Polski, zwłaszcza w drugiej połowie kiedy oddał więcej strzałów na bramkę przeciwnika. Po tym spotkaniu podopieczni Dariusza Żurawia wyciągnęli wnioski i w kolejnych meczach poprawili skuteczność, czyli strzelali więcej bramek.

Już w następnym spotkaniu, czyli w drugiej kolejce przed własną publicznością urządzili sobie strzelaninę i pewnie ograli Wisłę Płock 4-0. Natomiast w ostatniej kolejce w bardzo ciekawym meczu w Łodzi pokonali beniaminka ŁKS 2-1. Kto nie oglądał tego meczu niech żałuje, bowiem było to jedno z najlepszych spotkań trzeciej kolejki PKO Ekstraklasy.

Obie drużyny pokazały kawał dobrego futbolu, z obu stron nie zabrakło efektownych sytuacji podbramkowych i co w piłce nożnej najważniejsze, przede wszystkim bramek pięknej urody. Co prawda więcej strzałów na bramkę przeciwnika oddał ŁKS Łódź, w tym jednego przepięknego gola strzelił Ramirez. Ale jeszcze lepszą skutecznością popisali się Amaral i Jevtić którzy przesądzili o zwycięstwie Kolejorza.

Po tym co pokazał w dotychczasowych meczach jest szansa że zdobędzie kolejne trzy punkty, zwłaszcza że następny mecz rozegra przed własną publicznością. Co prawda Śląsk także w trzech ostatnich meczach zdobył siedem punktów, ale trzeba dodać, że w tym tylko zremisował z Legią Warszawa 0-0, tylko, bo jak wiadomo wicemistrz Polski przynajmniej na dzień dzisiejszy przeżywa poważny kryzys formy, a mimo to Śląsk tego nie wykorzystał.

Natomiast wcześniej wygrał z mistrzem Polski Piastem Gliwice 2-1 który także przeżywa kryzys formy, oraz w Krakowie pokonał Wisłę 1-0 która jak wiadomo prezentuje się przeciętnie. Jak więc widać, taki prawdziwy test dla Śląska będzie w piątek z bardziej wymagającym przeciwnikiem, który z meczu na mecz się rozkręca. Mowa oczywiście o Lechu który moim zdaniem ma większe szanse na zwycięstwo. Po tym co pokazał w ostatnich meczach jestem dobrej myśli.

Typ: 1 (DNB)