Trzy rundy dzielą Legionistów od awansu do fazy grupowej Ligi Europy. W najbliższym czasie wszystko będzie jasne, w jakim miejscu są wicemistrzowie Polski którzy w drugiej rundzie eliminacji zmierzą się z fińskim KuPS.

Typy Dnia – 25 lipca (czwartek)

Bitwa o trzecią rundę eliminacji Ligi Europy. Legia Warszawa vs KuPS. Typ i Analiza

Założę się, że wielu ludzi którzy interesują się tym spotkaniem, ekspertów, a zwłaszcza kibice Legii obawiają się tego spotkania z uwagi na fakt, że ich pupile no co tu dużo mówić, nie są jeszcze w najlepszej formie co pokazały dotychczasowe mecze z Europą FC i Pogonią Szczecin w ramach pierwszej kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Martwić może, że Legia jak na wicemistrza Polski przystało strzela bardzo mało bramek, ale to niejedyny problem, wiele do życzenia pozostawia także praca piłkarzy defensywnych którzy rozegrali bardzo słabe zawody przeciwko Pogoni dając się zaskoczyć dwukrotnie. Ostatecznie Legia przed własna publicznością przegrała 1-2. Czy ta porażka dziwi? mnie osobiście nie.

Dlatego kolejny raz daję do zrozumienia, że jej największym problemem jest defensywa co widoczne było w poprzednim sezonie i niestety pod tym względem nie poprawiono nic. Jak traciła gole, tak w dalszym ciągu traci, a mimo to bukmacherzy w najbliższy czwartek przewidują zwycięstwo podopiecznych Aleksandara Vukovicia co mimo wszystko nie powinno dziwić, w końcu pierwsze spotkanie rozegrają przed własną publicznością prawda? no właśnie.

Jaki zakład na to spotkanie? i tu pojawia się problem, ponieważ jak wcześniej pisałem niepokoi mnie ich defensywa. KuPS to jeden z najlepszych zespołów w ekstraklasie fińskiej. W poprzednim sezonie zajęło trzecie miejsce, w obecnym po szesnastu rozegranych kolejkach także plasuje się na trzeciej lokacie.

Myślę, że bardzo dobrym rozwiązaniem będzie tu under 3,5 po kursie 1.44 w Fortunie. Dlaczego? ponieważ w pierwszym meczu wyjazdowym piłkarze KuPS przede wszystkim będą starali się nie stracić bramki, czyli prawdopodobnie skupiać się będą na defensywie co jest ich najmocniejszym punktem. Jakie będą efekty? okaże się w czwartek, ale raczej zbyt wielu bramek tu nie przewiduję. KuPS ma w składzie silnych fizycznie piłkarzy, dobrze się bronią, jeżeli postawią autobus czego można się spodziewać, to naprawdę Warszawie o bramki łatwo nie będzie.

Legia w dwumeczu z Europą FC zaprezentowała się słabo, u siebie powinna strzelić więcej niż trzy bramki, a tego nie zrobiła. W meczu z Pogonią ponownie zawiodła swoich kibiców przegrywając na dodatek przed własną publicznością. Brakuje jej zgrania, coś jest nie tak, kuleje defensywa, ofensywa jak widać także nie jest najmocniejszym punktem, dlatego under 3,5 to niezły typ. Fiński zespół prawdopodobnie zagra ostrożnie w defensywie, a to nie jest dobra wiadomość dla Legionistów którzy mają problemy ze strzelaniem bramek.

Typ: poniżej 3,5 gola