Trwa dobry sen piłkarzy Getafe którzy w tym sezonie w La Liga walczą o miejsce w TOP 4, a jakby tego było mało, po dwumeczu z Ajaxem awansowali do 1/8 finału Ligi Europy.

Typy Dnia – 1 marca (niedziela)

La Liga: Mallorca vs Getafe. Typ i Analiza

Piąte miejsce w La Liga należy w tej chwili do Getafe które w tym sezonie prezentuje się zaskakująco dobrze. Mimo dwóch porażek z rzędu w lidze klub ten nadal ma szanse zakończyć sezon na czwartym, a nawet trzecim miejscu, bowiem do czwartej Sevilli i trzeciego Atletico Madryt traci zaledwie jeden punkt.

Jak więc widać, trawa walka o miejsca 3-4 i Getafe w tej walce się liczy. Przegrało dwa ostatnie mecze w La Liga, ale usprawiedliwić się może tym, że 15 lutego mierzyło się z najlepszym hiszpańskim klubem, czyli FC Barceloną w dodatku na Camp Nou gdzie przegrać może każdy.

Natomiast porażka w ostatniej kolejce z Sevillą 0-3 była spowodowana oszczędzaniem się piłkarzy przed rewanżowym meczem z Ajaxem w ramach 1/16 finału Ligi Europy co się opłaciło można powiedzieć, bo Getafe wprawdzie przegrało w Amsterdamie 1-2, ale co najważniejsze, awansowało do 1/8 finału dlatego, ponieważ w pierwszym meczu przed własną publicznością jak wiadomo wygrało z Ajaxem 2-0.

Wracając do rewanżowego spotkania w Amsterdamie to piłkarze Getafe dobrze byli przygotowani do tego spotkania pod względem gry w defensywie, w ciągu 90. minut Ajax oddał zaledwie dwa strzały w światło bramki przez to, że Getafe dobrze się broniło.

Po awansie do 1/8 finału Ligi Europy dziś tylko i wyłącznie skupić się może na meczach La Liga. Przed nimi spotkanie z Mallorcą która sklasyfikowana jest na miejscu osiemnastym, czyli w strefie spadkowej. Mallorca jako beniaminek nie radzi sobie zbyt dobrze w najwyższej klasie rozgrywkowej, nie radzi sobie z presją, ale przede wszystkim brakuje jej doświadczenia w walce z najlepszymi.

Największym problemem tej drużyny jest defensywa co ostatnio pokazał mecz z Betisem i remis 3-3. Na wyjeździe Mallorca tylko 30% czasu utrzymywała się przy piłce, zremisowała dlatego, że Betis podobnie słabo radzi sobie w obronie. Wcześniej Mallorca pokonała u siebie Alaves 1-0, ale nie jest to zespół pokroju Getafe, bo zajmuje dopiero czternaste miejsce w tabeli. Na początku sezonu Getafe wygrało u siebie z Mallorcą 4-2. Na jej terenie też powinno jakieś punkty zdobyć.

Typ: X2