W minioną niedzielę podopieczni Pepa Guardioli na Amex Stadium wygrali z Brighton 4-1 i tym samym kolejny sezon zakończyli na fotelu lidera. 18 maja będzie dniem, gdzie w Londynie na Wembley rozegrają finał pucharu Anglii w którym zmierzą się z Watford. Oczywiście bez dwóch zdań będą w nim murowanym faworytem.

Typy Dnia – 18 maja (sobota)

Finał pucharu Anglii: Manchester City vs Watford. Szerszenie skazane na pożarcie

Forma Manchesteru City robi wrażenie, poza porażką z Tottenhamem w Lidze Mistrzów w ostatnich tygodniach wygrywał wszystkie mecze. W tym roku w Premier League The Citizens przegrali tylko wyjazdowe spotkanie ze Srokami 1-2, ale było to już dość dawno temu, bowiem pod koniec stycznia, w pozostałych meczach prezentowali się znakomicie.

W zakończonym już sezonie 2018/2019 walka o mistrzostwo Anglii była zacięta, aż do ostatniej kolejki co kibice uwielbiają najbardziej, a wszystko za sprawą Liverpoolu dla którego był to jeden z najlepszych sezonów ostatnich lat co potwierdził także w Lidze Mistrzów awansując do finału i eliminując w półfinale wielką Barcelonę. Ostatecznie rozgrywki w Premier League zakończył na drugim miejscu ze stratą zaledwie jednego punktu do mistrza Anglii Manchesteru City.

Wracając do sobotniego spotkania z Watford myślę chyba tak jak każdy, oczywiście spodziewam się kolejnego zwycięstwa City, dlaczego? powód jest prosty, w końcu jest w bardzo dobrej formie. W ostatniej kolejce sezonu jak wiadomo pewnie wygrało z Brighton czego można było się spodziewać, w tym meczu zdominowało swojego przeciwnika pod każdym względem.

Podopieczni Pepa Guardioli aż 77% czasu utrzymywali się przy piłce co jest ich jednym z najmocniejszych punktów, mieli 20 podejść i oddali dziewięć strzałów w światło bramki. I tak praktycznie w każdym meczu bardzo ciężko ich przełamać, a już tym bardziej poważny problem w sobotę będą miały Szerszenie by przeprowadzić jakiś atak, zwłaszcza że są pod formą.

Sezon w Premier League zakończyły na jedenastym miejscu z dorobkiem 50 punktów. W trzech ostatnich meczach nie zdobyły ani jednego punktu. Przed własną publicznością przegrały z Wolves 1-2, na wyjeździe z Chelsea 0-3, a w ostatniej kolejce na swoim boisku także wysoko przegrały z West Ham 1-4. Nie wiem co by się musiało w sobotę wydarzyć, aby mieli mistrzom Anglii sprawić jakieś problemy, tylko cud może ich uchronić przed porażką, ale w taki scenariusz nie wierzę.

The Citizens są w takim gazie, do tego naładowani pozytywną energią po zdobyciu kolejnego mistrzostwa Anglii, że na Wembley powinni tylko potwierdzić swoją bardzo dobrą formę. Wszystko przemawia za nimi, także historia bezpośrednich spotkań. W zakończonym już sezonie Premier League dwukrotnie pokonali Watford, na Vicarage Road 2-1, a na Etihad Stadium 3-1. Więcej więc pisać nie trzeba, w sobotę powinni wygrać przekonująco.

Typ: 1 (-1,5 Handicap)