Trzy mecze, trzy zwycięstwa, w tym z mistrzem Niemiec. Moenchengladbach zadziwia wspaniałą grą, skutecznością i dobrymi wynikami. W ostatniej szóstej kolejce Ligi Europy podejmować będzie Basaksehir.

Typy Dnia – 12 grudnia (czwartek)

Liga Europy: Moenchengladbach vs Basaksehir. Typ i Analiza

Źrebaki rozgrywają jeden z najlepszych sezonów w Bundeslidze w której rozegrały dotychczas czternaście spotkań i dość niespodziewanie zajmują pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Po ostatnim zwycięstwie nad bardzo mocnym Bayerem Monachium dziś można powiedzieć, że są jedną z najlepszych drużyn w Niemczech. Na tę chwilę najlepszą w Bundeslidze, ponieważ będąc liderem mają punkt przewagi nad drugim RB Lipsk i już pięć na trzecią Borussią Dortmund. Jak więc widać, w tym sezonie Źrebaki są bardzo mocne.

Do czwartkowego spotkania z Basaksehir przystąpią w dobrych humorach, uskrzydlone po ostatnim zwycięstwie z Bayernem z którym przed własną publicznością wygrały 2-1. Na Borussia-Park walczyły do końca, aż wreszcie w doliczonym czasie gry wywalczyły sobie rzut karny który Bensebaini zamienił na bramkę, zwycięską bramkę dla Moenchengladbach.

Mimo że częściej przy piłce utrzymywali się mistrzowie Niemiec i stworzyli sobie więcej sytuacji bramkowych, to lepszą skutecznością popisały się Źrebaki. Ich dobra forma to nie przypadek o czym świadczy fotel lidera w Bundeslidze. Ich ostatnie zwycięstwa to też nie przypadek.

Wcześniej pokonały Freiburg 4-2 i w Lidze Europy były lepsze od Wolfsberger AC 1-0. Mimo że w grupie J zajmują pierwsze miejsce, to w dalszym ciągu są niepewne awansu do fazy pucharowej, z Basaksehir więc najlepiej muszą wygrać. Owszem, Turcy także mają szanse awansować do 1/16 finału LE, ale potrzebują zwycięstwa, a co za tym idzie? będą musieli ryzykować w ataku co się może dla nich źle skończyć, bo z kontry Źrebaki także potrafią grać.

Basaksehir nie wygląda na zespół który byłby w stanie pokrzyżować plany liderowi Bundesligi. W Stambule zremisował z Moenchengladbach 1-1. Na Borussia-Park Źrebaki prezentują się znacznie lepiej, na tym stadionie wygrały siedem ostatnich spotkań! W czwartek zanosi się na ich ósme z rzędu zwycięstwo przed własną publicznością.

Typ: 1