Nie Bayern Monachium, nie Borussia Dortmund, a Moenchengladbach jest aktualnym liderem Bundesligi po ośmiu rozegranych kolejkach. W dziewiątej kolejce Źrebakom trafił się kolejny przeciwnik z wyższej półki, mowa o Eintrachcie Frankfurt.

Typy Dnia – 27 października (niedziela)

Bundesliga: Moenchengladbach vs Frankfurt. Typ i Analiza

Bez wątpienia będzie to jedno z najciekawszych spotkań które rozegrane zostanie już w najbliższą niedzielę o godzinie 18:00. Obie drużyny walczą także w Lidze Europy, w nieco lepszych humorach do tej rywalizacji przystąpią Orły które w miniony czwartek przed własną publicznością pokonały belgijski St. Liege 2-1.

Wygrały można powiedzieć zasłużenie, miały ten mecz pod kontrolą, nieźle się broniły, przeciwnik oddał zaledwie dwa strzały w światło bramki. I czego można było się spodziewać, częściej utrzymywały się przy piłce. Frankfurt jest drużyną która najlepiej czuje się na swoim boisku.

Wcześniej w Bundeslidze na Commerzbank-Arena pewnie wygrał z Bayerem Leverkusen 3-0. I choć wynik nie odzwierciedla przebiegu spotkania w którym Aptekarze stworzyli sobie więcej sytuacji bramkowych, oddali więcej strzałów w światło bramki, a do tego częściej utrzymywali się przy piłce, to ostatecznie zadecydowała skuteczność, czyli to co w piłce nożnej najważniejsze.

Pod tym względem lepszy był Frankfurt. Jak będzie w najbliższym meczu wyjazdowym przeciwko liderowi Bundesligi? no własnie. W meczach wyjazdowych ten zespół prezentuje się nieco gorzej, zdążył przegrać już dwa mecze, z Lipskiem 1-2 i Augsburgiem 1-2.

Moenchengladbach to drużyna która dość dobrze prezentuje się na własnym boisku, a do tego jest w niezłej formie. Na Borussia-Park nie tak dawno wysoko przegrał Augsburg aż 1-5. Jak widać wynik nie kłamie, Źrebaki rozegrały dobre spotkanie. Dobre spotkanie rozegrały także ostatnio w Lidze Europy gdzie na wyjeździe odnotowały cenny remis z Romą 1-1.

Rzymianie mieli problemy z celnością na bramkę przeciwnika, a to za sprawą jego dobrej gry w defensywie. Moenchengladbach przegrywał, ale walczył do końca aż w doliczonym czasie gry wywalczył rzut karny który Stindl zamienił na bramkę. To że Źrebaki ostatnio grają dobrze to nie przypadek. Mimo problemów kadrowych radzą sobie całkiem nieźle. Frankfurt słabiej gra na wyjazdach, w poprzednim sezonie przegrał na Borussia-Park 1-3. W niedzielę też może być ciężko.

Typ: 1X