Po porażce z wicemistrzem Niemiec w sobotę Źrebaki będą chciały zrehabilitować się swoim kibicom i odnieść zwycięstwo z Union Berlin. Taki scenariusz jest jak najbardziej możliwy, dlaczego? odpowiedź poniżej.

Typy Dnia – 26 września (sobota)

Moenchengladbach vs Union Berlin. Typ i Analiza

W poprzednim sezonie piłkarze Moenchengladbach byli czwartą siłą Bundesligi. Dlaczego? ponieważ bardzo dobrze prezentowali się na swoim boisku. To właśnie na Borussia-Park w siedemnastu grach odnieśli dwanaście zwycięstw, dwa remisy i trzy porażki.

Pod tym względem byli drugą najlepszą drużyną w Bundeslidze jeżeli chodzi o mecze na swoim boisku. Lepszy był tylko Bayern. W ostatniej kolejce potwierdzili to zwycięstwem z Herthą Berlin 2-1. W końcówce sezonu prezentowali się nieźle.

Jak widać, nowy rozpoczęli od porażki z Borussią Dortmund 0-3. Takiego rozstrzygnięcia można było się spodziewać, w końcu podejmowali wicemistrza Niemiec, w dodatku na jego boisku prawda? no właśnie. Zdecydowanie lepiej Źrebaki czują się na swoim terenie.

Dlatego w sobotę liczę na ich pierwszą wygraną w Bundeslidze. Wcześniej rozegrały dobre zawody przeciwko Oberneuland wygrywając aż 8-0 (puchar Niemiec). Oczywiście w starciu z Union Berlin takiego rezultatu raczej ciężko się spodziewać, niemniej piłkarze Moenchengladbach powinni udowodnić swoją wartość.

To zespół mający lepszych piłkarzy, a co za tym idzie, mający więcej jakości. Niestety nie omijają ich problemy kadrowe, gdyż kontuzjowani m.in. są Embolo i Poulsen. Mniejsze braki mają goście, którzy będą musieli radzić sobie bez Ujaha i Gentnera.

W każdym razie kadrowo dalej lepiej prezentują się gospodarze. W poprzednim sezonie pewnie pokonali u siebie Union Berlin 4-1. W pierwszej kolejce Bundesligi piłkarze Union w Berlinie przegrali z Augsburgiem 1-3. Mecz te pokazał, że ich słabością jest defensywa co tym bardziej u siebie powinny wykorzystać Źrebaki.

Typ: 1