W niedzielnym meczu Premier League pomiędzy Newcastle a Liverpoolem spodziewam się kilku bramek, gdyż dla obu drużyn mecz ten nie ma żadnego znaczenia. Sroki zakończą sezon w drugiej dziesiątce. Natomiast The Reds jak wiadomo już parę tygodni wcześniej zapewnili sobie mistrzostwo Anglii.

Typy Dnia – 26 lipca (niedziela)

Newcastle vs Liverpool. Typ i Analiza

Tak więc moim zdaniem innego zakładu poza overkiem 2,5 nie widzę. Między innymi bukmacher STS za co najmniej trzy gole wystawił kurs 1.55. Warto stawiać, bo jest duża szansa że będzie to mecz bramek. Tym bardziej że trzy ostatnie bezpośrednie mecze Newcastle – Liverpool zakończyły się wynikami powyżej 2,5 gola.

Licząc od 2018 roku The Reds przed własną publicznością odnieśli dwa zwycięstwa, 4-0 i w bieżącym sezonie 3-1. Natomiast w poprzednim na St. James Park wygrali 3-2. Jak więc widać, wielcy prawdopodobne jest, że w najbliższą niedzielę także nie zabraknie bramek.

Sroki mając 44 punkty na koncie zajmują trzynaste miejsce w ligowej tabeli. Należą do przeciętnych drużyn Premier League. Przed 38. kolejką ich bilans spotkań przedstawia się następująco, 11-11-15. Słabą stroną Newcastle jest defensywa.

W pięciu ostatnich meczach straciło dwanaście bramek. Wyjątkiem był ostatni wyjazdowy remis z Brighton 0-0 który jednak miał swoje okazje na strzelenie gola. Wcześniej Sroki przegrały z Tottenhamem 1-3, Watford 1-2, Manchesterem City 0-5 i zremisowały z West Ham United 2-2.

Jak w tym sezonie prezentowali się podopieczni Jurgena Kloppa wszyscy wiemy. Po 30 latach zdobyli upragnione mistrzostwo Anglii. Puchar i medale odebrali po zwycięskim meczu z Chelsea 5-3. Spotkanie było szalone, świadczy o tym chociażby wynik i aż osiem bramek, czyli to co tygryski lubią najbardziej.

Nie wiemy z jakim zaangażowaniem piłkarze Liverpoolu przystąpią do ostatniego meczu Premier League z Newcastle. Dlatego moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest właśnie over 2,5, bo mogą wygrać, a nie muszą, więc ich porażki także nie można wykluczać. W każdym razie bramek nie powinno zabraknąć.

Typ: powyżej 2,5 gola