Po siedmiu rozegranych kolejkach w Premier League można dziś powiedzieć, że Manchester United jest typowym przeciętnym klubem który sklasyfikowany jest dopiero na dziesiątym miejscu w tabeli. W lidze nie wygrał od dwóch ostatnich spotkań, w następnym meczu zmierzy się z Newcastle.

Typy Dnia – 6 października (niedziela)

Premier League: Newcastle vs Manchester United. Typ i Analiza

Niedzielny mecz ze Srokami będzie dla Czerwonych Diabłów najlepszym momentem na przełamanie, bowiem ich przeciwnik jest ostatnio bez formy, dlatego znajduje się w strefie spadkowej. Sroki sklasyfikowane są dopiero na dziewiętnastym miejscu w tabeli.

Nie da się ukryć, że podopieczni Ole Gunnara Solskjaera są w tym sezonie bardzo słabi, największy problem mają ze skutecznością. United zanotowali najgorszy start w Premier League od 30 lat w co ciężko uwierzyć, ale niestety takie są fakty. W siedmiu grach odnieśli zaledwie dwa zwycięstwa, a największą wpadkę zaliczyli podczas spotkania z Crystal Palace gdzie przed własną publicznością przegrali 1-2.

Po następnych meczach też ciężko ich chwalić, bo jeżeli już wygrywali, to skromnie z Leicester 1-0 strzelając gola na dodatek z rzutu karnego który wykorzystał najlepszy obecnie piłkarz Manchesteru Rashford. Czy w Lidze Europy z Astaną gdzie na Old Trafford wymęczyli zwycięstwo 1-0.

Natomiast spotkanie w drugiej kolejce z Alkmaarem no cóż, do zapomnienia, bowiem Czerwone Diabły nie oddały żadnego strzału w światło bramki, więc można powiedzieć, na wyjeździe szczęśliwie zremisowały bezbramkowo. Tak słabego Manchesteru nie pamiętają chyba nawet najstarsi górale, męczą się w każdym meczu, mimo to w niedzielę są w stanie wygrać, ponieważ Sroki mają ten sam problem, czyli są pod formą.

Defensywa Newcastle jest dziurawa jak przysłowiowy ser szwajcarski, w ostatniej kolejce na wyjeździe wysoko przegrało z Leicester 0-5, mało tego, na King Power Stadium praktycznie nie stworzyło sobie szans na strzelenie gola. Zero celnych strzałów na bramkę przeciwnika i zaledwie trzy sytuacje bramkowe świadczą o tym, że Sroki mają nie tylko poważne problemy z defensywą, ale także ofensywą. Wcześniej między innymi przed własną publicznością bezbramkowo zremisowały z Brighton. Warto dodać, że w tym meczu zaledwie 29% czasu utrzymywały się przy piłce.

W poprzednim sezonie Manchester dwukrotnie wygrał z Newcastle co jest dobrym znakiem dla United przed niedzielną rywalizacją. Podsumowując, w ostatnim czasie podopieczni Ole Gunnara Solskjaera nie prezentują się najlepiej, niemniej na tle Newcastle powinni wypaść lepiej. Mimo problemów kadrowych trzeba pamiętać, że w składzie posiadają zawsze niebezpiecznego w ataku Marcusa Rashforda który może w każdej chwili odpalić.

Typ: 2 (DNB)