To będzie ostatni weekend z liga francuską. W 38. kolejce nie zabraknie ciekawych spotkań, także w meczu pomiędzy Nimes a Lyonem będzie na czym oko zawiesić, bowiem obie drużyny w końcówce sezonu są w dobrej formie, zwłaszcza goście którzy w pięciu ostatnich meczach wywalczyli aż trzynaście punktów, czyli najwięcej z wszystkich drużyn Ligue 1.

Typy Dnia – 24 maja (piątek)

Ostatnia kolejka Ligue 1: Nimes vs Lyon. Wysoka forma obu drużyn

Jedno jest pewne, Lyon zakończy sezon na trzecim miejscu i tym samym w przyszłym sezonie występować będzie w kwalifikacjach Ligi Mistrzów. St. Etienne które tuż za nim zajmuje czwarte miejsce przed ostatnią kolejką traci aż cztery oczka, a na drugie miejsce Lyon też nie ma szans awansować, bowiem do wicelidera Lille traci aż sześć oczek. Jak więc widać, jakim wynikiem nie zakończyłoby się piątkowe spotkanie zespół ten pozostanie na trzecim miejscu.

Więc pytanie, czy goście w meczu z Nimes będą odpowiednio zmotywowani, by zdobyć jakiekolwiek punkty? mimo że są w bardzo dobrej formie uważam, że różnie może być. Jeżeli więc miałbym coś tu stawiać, postawiłbym na bramki. Za minimum trzy bukmacherzy płacą 1.45, dokładnie Fortuna.

Myślę, że to bardzo dobre rozwiązanie dlatego, że piłkarzom Lyonu w ostatnim meczu sezonu może jednak tej motywacji zabraknąć dlatego, że pewni są trzeciej lokaty, więc tak naprawdę w piątkowym meczu nic nie muszą. Stawianie na ich zwycięstwo przynajmniej moim zdaniem nie ma sensu, zwłaszcza że swój mecz rozegrają na wyjeździe.

Oczywiście są w bardzo dobrej formie, w ostatnim czasie wygrali z Angers 2-1, Bordeaux 3-2, zremisowali z Lille 2-2, oraz pokonali Marsylią 3-0 i ostatnio przekonująco Caen 4-0. Trzeba jednak zaznaczyć, że parę tygodni temu nie byli jeszcze pewni miejsca w TOP 3. W piątek będzie inaczej, mecz z Nimes tak naprawdę nie będzie miał dla nich żadnego znaczenia co sprawia, że po prostu może im zabraknąć woli walki i zaangażowania.

Podobnie oczywiście może być w przypadku Nimes które zajmując siódmą pozycję w ligowej tabeli także nie ma o co walczyć, bowiem wyżej w tabeli już nie awansuje, najwyżej może jeszcze spaść. Mimo to w meczu z takim przeciwnikiem jak Lyon z pewnością będzie chciało pokazać się z dobrej strony. Ze skutecznością strzelecką gospodarze ostatnio problemów nie mają.

W ostatniej kolejce na terenie Guingamp zremisowali 2-2, wcześniej przed własną publicznością poradzili sobie z Monaco 1-0 i na wyjeździe rozprawili się z Reims 3-0. W poprzednim roku, dokładnie 19 października Lyon pokonał u siebie Nimes 2-0. Jak będzie w piątek? z uwagi na fakt, iż dla obu drużyn jest to mecz o przysłowiową pietruszkę, różnie może być, ale będąc w dobrej formie strzeleckiej tym razem kibice powinni zobaczyć więcej bramek.

Typ: powyżej 2,5 gola