W sobotni wieczór o godzinie 20:00 na stadionie miejskim w Szczecinie drużyny Pogoni Szczecin i Cracovii Kraków mierzyć będą się w ramach 28. kolejki PKO Ekstraklasy. Transmisja w CANAL+ Sport 3 i TVP Sport.

Typy Dnia – 6 czerwca (sobota)

Pogoń Szczecin vs Cracovia. Typ i Analiza

Spójrzmy w tabelę, jak widać obie drużyny dzieli różnica zaledwie jednego punktu. Wyżej na czwartym miejscu znajdują się Pasy (42 punkty). Natomiast Portowcy z dorobkiem 41 punktów sklasyfikowani są na miejscu szóstym. Obu drużynom marzy się występ w przyszłym sezonie w Lidze Europy.

Jak więc widać, zapowiada się ciekawa walka o europejskie puchary. Bez wątpienia będzie to jedno z najciekawszych spotkań 28. kolejki PKO Ekstraklasy. Faworyta bardzo trudno wskazać, zwłaszcza że obie drużyny w pierwszym meczu po przerwie przez koronawirusa zaliczyły porażki.

Przypomnijmy, piłkarze Cracovii na swoim boisku przegrali z Jagiellonią Białystok 0-1. Natomiast zawodnicy Pogoni grając także na swoim terenie ulegli Zagłębiu Lubin 0-3. Jednak w tych meczach w moim odczuciu lepsze wrażenie po sobie pozostawili Portowcy którzy stworzyli sobie dwadzieścia cztery sytuacje bramkowe.

Gdyby nie zawiodła skuteczność, to wynik mógłby być całkiem inny. Pogoń przegrała, ale w przeciwieństwie do Cracovii pokazała się z lepszej strony. Dlatego w sobotę stawiałbym dość bezpiecznie na jej zwycięstwo z remisem po kursie 1.53 (Fortuna), zwłaszcza że grać będzie na swoim boisku.

Gorzej natomiast prezentowały się Pasy które przegrały z Jagiellonią tracąc gola w ostatnich sekundach meczu co musiało im podciąć skrzydła przed kolejnymi meczami PKO Ekstraklasy. Przed pandemią koronawirusa także rozgrywały słabe mecze.

Między innymi przegrały z Górnikiem Zabrze 2-3, Wisłą Kraków 0-2 czy Legią Warszawa 1-2. Co prawda obie drużyny przed tym meczem nie są w najwyższej formie, ale to Portowcy tydzień temu mimo porażki podobali im się lepiej i to Portowcy w sobotę grać będą na swoim boisku gdzie teoretycznie powinno im się grać łatwiej. 1x jest dla mnie najlepszym rozwiązaniem na to spotkanie.

Typ: 1X