Aktualnym liderem PKO Ekstraklasy jest Pogoń Szczecin. Natomiast Górnicy są najlepsi przed własną publicznością gdzie dotychczas zgromadzili najwięcej punktów, dziesięć. Obie drużyny bezpośrednio mierzyć będą się w najbliższą niedzielę o godzinie 15:00.

Typy Dnia – 22 września (niedziela)

PKO Ekstraklasa: Pogoń Szczecin vs Górnik Zabrze. Typ i Analiza

Tym razem faworytem jest lider ze Szczecina który dotychczas odnotował pięć zwycięstw, dwa remisy i zaledwie jedną porażkę i tym samym Portowcy mają siedemnaście punktów na koncie. Jednak na plecach czują oddech Cracovii która zajmuje drugie miejsce i traci do nich zaledwie jedno oczko. Jeżeli więc w niedzielę Pogoń nie zainkasuje trzech punktów, obie drużyny mogą zamienić się miejscami.

A przecież nie można także zapominać o trzecim Śląsku Wrocław który ma szesnaście punktów, czy czwartej Jagiellonii która tych punktów na piętnaście. Jak więc widać, po ośmiu rozegranych kolejkach sytuacja w tabeli PKO Ekstraklasy wygląda bardzo ciekawie, tak naprawdę wielką niewiadomą jest, kto w tym sezonie zdobędzie mistrzostwo Polski.

Oczywiście na dzień dzisiejszy jak widać w najlepszej sytuacji jest Pogoń która w niedzielę stanie przed wielką szansą zdobycia trzech bardzo cennych punktów, ponieważ mierzyć się będzie z drużyną, która na wyjazdach prezentuje się bardzo słabo. Górnik Zabrze jest w tym sezonie drużyną o dwóch twarzach, zdecydowanie lepiej czuje się u siebie gdzie nie przegrał jeszcze meczu, mało tego, nie stracił nawet żadnego gola.

3-1-0, tak wygląda bilans spotkań Górnika w Zabrzu. Natomiast na wyjazdach podopieczni Marcina Brosza prezentują się odwrotnie, czyli o wiele gorzej gdzie nie odnotowali jeszcze zwycięstwa, tylko raz zremisowali i przegrali trzy mecze. Tydzień temu w Zabrzu bezbramkowo zremisowali ze Śląskiem.

Był to ich pierwszy w tym sezonie remis w Zabrzu. Można powiedzieć, że wynik jaki Górnik osiągnął był lepszy od gry. Przez 90 minut piłkarze Marcina Brosza stworzyli sobie zaledwie trzy sytuacje bramkowe i oddali tylko jeden strzał w światło bramki, mimo że grali u siebie gdzie zazwyczaj lepiej się prezentowali.

Śląsk co prawda był wymagającym przeciwnikiem, lepszym i miał szanse to spotkanie wygrać, jednak nie da się ukryć, że po Górniku kibice spodziewali się lepszej gry, a niestety to nie jest dobry znak przed meczem z Pogonią. W zasadzie od początku sezonu zabrzanie nie zachwycają jakąś super dyspozycją, jedynie w meczach u siebie są groźni, ale poza Śląskiem który miał szanse wygrać wcześniej wymagających przeciwników nie mieli.

W lepszej formie jest Pogoń która poza wpadką z Wisłą Płock w pozostałych meczach punktowała. Tydzień temu Portowcy pokonali ŁKS Łódź 1-0, kolejnego gola w tym sezonie strzelił Adam Buksa. Wcześniej strzelił także we Wrocławiu gdzie Pogoń ze Śląskiem zremisowała 1-1. Zdecydowanie stać go na więcej, w meczu z Górnikiem także będzie miał szanse podwyższyć swój dorobek bramkowy, ponieważ zabrzanie jak napisałem wcześniej nie grają za dobrze, jedynie na swoim terenie są w stanie rozgrywać lepsze mecze, więc Portowcy powinni to wykorzystać i wygrać.

Typ: 1 (DNB)