Największy faworyt grupy B Portugalia w piątym swoim meczu eliminacji Euro 2020 na Estadio Jose Alvalade w Lizbonie podejmować będzie Luksemburg. Mistrzowie Europy przed własną publicznością powinni wygrać na spokojnie.

Typy Dnia – 11 października (piątek)

Eliminacje Euro 2020: Portugalia vs Luksemburg. Typ i Analiza

Poza Luksemburgiem w swojej grupie mają jeszcze Ukrainę która zajmując pierwsze miejsce wyprzeda ich o pięć punktów, oraz Serbię i Litwę. Trzeba jednak dodać, że Portugalia jest jedyną reprezentacją która rozegrała dotychczas najmniej spotkań, bo cztery, pozostałe drużyny są już po pięciu rozegranych kolejkach.

Dla Cristiano Ronaldo mecze w kadrze Narodowej są bardzo ważne, to właśnie gra w reprezentacji Portugalii daje mu sporo radości co jest bardzo dobrym znakiem przed kolejnymi meczami eliminacji Euro 2020, bo możemy być pewni, że napastnikowi Juventusu i jego kolegom w najbliższym meczu motywacji na pewno nie zabraknie.

Tym bardziej że jak wcześniej napisałem, po czterech rozegranych meczach zajmują drugie miejsce i tracą pięć punktów do lidera Ukrainy, więc zrobią wszystko by wygrać z Luksemburgiem, mam nadzieję że wygrają przekonująco. W końcu swoje spotkanie rozegrają przed własną publicznością prawda? no właśnie. Moim zakładem jest over 3 po kursie 1.40 w LVBet.

Będąc w dobrej formie i grając u siebie mistrzowie Europy są w stanie ten over pokryć. Łącznie wygrali cztery ostatnie mecze co musi napawać optymizmem przed meczem z Luksemburgiem. W dwóch ostatnich meczach eliminacji Euro 2020 strzelili aż dziewięć bramek, w meczach wyjazdowych pokonali Litwę aż 5-1 i Serbię 4-2. Przypomnijmy, na swoim terenie z tą reprezentacją niespodziewanie zremisowali 1-1.

O czym to świadczy? że reprezentacja Portugalii jest w bardzo dobrej formie! Poza tym wcześniej w Lidze Narodów w półfinale wygrała ze Szwajcarią 3-1. Warto przypomnieć o trzech bramkach Cristiano Ronaldo który tym samym był bohaterem spotkania. No i w finale jego reprezentacja była lepsza od Holandii, a decydującego gola w 60. minucie na wagę zwycięstwa strzelił Goncalo Guedes który na co dzień jest piłkarzem Valencii.

W grupie B Luksemburg zajmuje czwarte miejsce i ma zaledwie cztery punkty na koncie. Dwa ostatnie mecze przegrał, z Serbią 1-3 i Ukrainą 0-1. Poza tym w meczu towarzyskim przegrał także z Irlandią Północną 0-1. Zespół ten w ostatnich meczach prezentował się słabo o czym zresztą świadczą wyniki. Każdy kto chociaż troszkę interesuje się piłką nożną wie, że Luksemburg jest jedną z najsłabszych reprezentacji Świata co w piątek powinna wykorzystać Portugalia i wygrać przekonująco.

Typ: powyżej 3 gola (3 bramki=zwrot)