Sezon 2018/2019 był najlepszym sezonem Piasta Gliwice, bowiem zdobył pierwsze w historii mistrzostwo Polski. Wygląda na to, że w nowej edycji nie będzie już tak kolorowo, nad stadionem w Gliwicach zbierają się czarne chmury. Kiepskie wyniki, a jakby tego było mało, odchodzą najlepsi piłkarze tego klubu.

Typy Dnia – 1 sierpnia (czwartek)

Eliminacje Ligi Europy: Riga FC vs Piast Gliwice. Duże problemy mistrza Polski!

Przed podopiecznymi Waldemara Fornalika kolejny bardzo ważny test, w czwartek na Łotwie rozegrają rewanżowe spotkanie z Rigą FC. Kto wygra bitwę o trzecią rundę eliminacji Ligi Europy? ten kto przede wszystkim będzie miał większą motywację, zagra mądrze i dość dobrze w defensywie, a z tą formacją jak wiadomo mistrzowie Polski mają największy problem.

Problem także mają ze stanem psychicznym, pod względem mentalnym piłkarze Waldemara Fornalika są do nowego sezonu bardzo źle przygotowani co nie napawa optymizmem przed rewanżem z Rigą FC. Zakład na to spotkanie? no właśnie, patrząc na formę Piasta to szczerze mówiąc samobójstwem byłoby stawiać na ich zwycięstwo prawda? no właśnie.

Przecież wiadomo w jakiej są formie, w dotychczasowych meczach prezentowali się jednym słowem tragicznie, co najgorsze, mistrzowie Polski na arenie międzynarodowej niestety przynoszą Polskim kibicom wstyd. Nie oszukujmy się, nie od dziś wiadomo że są pod formą, widać to gołym okiem. Dwumecz z BATE w eliminacjach Ligi Mistrzów to wszystko zapoczątkowało, krótkie podsumowanie po tym dwumeczu? w statystykach i nie tylko, na boisku także Piast był lepszy, a mimo to przez brak doświadczenia w europejskich pucharach odpadł z LM.

Takie porażki zawsze bolą, zwłaszcza kiedy na boisku byłeś lepszy, no, może poza skutecznością, a mimo to odpadłeś. Mistrzom Polski zabrakło także spokoju co można było zauważyć podczas rewanżowego spotkania z BATE gdzie przed własną publicznością przegrali 1-2 tracąc bramki w końcówce spotkania.

Widać, że piłkarze Waldemara Fornalika nie wyciągają wniosków po takich beznadziejnych porażkach, dowód? proszę bardzo, ostatnia porażka ze Śląskiem Wrocław 1-2 kiedy znów tracą dwa gole w ostatnich minutach meczu. Mało tego? kolejny dowód to pierwszy mecz z Rigą FC gdzie w Gliwicach stracili dwie bramki na własne życzenie i szczęśliwe wygrali 3-2, co ciekawe, przeciwnik stworzył sobie zaledwie cztery sytuacje bramkowe. Śmiech na sali prawda? no niestety, ale takie są fakty. W związku z tym postanowiłem tu zagrać fajny zakład na Riga FC strzeli gola po kursie 1.42 w Totolotek.

Po pierwsze defensywa mistrzów Polski jest dziurawa jak przysłowiowy ser szwajcarski. Po drugie jak widać są w złym stanie psychicznym. Po trzecie mają problemy kadrowe, bowiem pozbyli się najlepszego piłkarza poprzedniego sezonu LOTTO Ekstraklasy Joela Valencii który przeszedł do angielskiego Brentford FC. No i po czwarte, Riga FC zagra przed własną publicznością gdzie teoretycznie ma większe szanse na strzelenie co najmniej jednego gola.

Typ: Riga FC strzeli gola