W ostatnim spotkaniu eliminacji Euro 2020 Rosjanie w meczu z San Marino urządzili sobie trening strzelecki, bo inaczej nie da się tego nazwać, gdy przeciwnikowi aplikuje się aż dziewięć bramek. Czwarta kolejka rozegrana zostanie już w ten wtorek gdzie przed własną publicznością podejmować będą Cypr.

Typy Dnia – 11 czerwca (wtorek)

Eliminacje Euro 2020: Rosjanie w bardzo dobrej formie strzeleckiej. Cypryjczycy ich kolejną ofiarą?

W tym spotkaniu także powinniśmy się spodziewać zwycięstwa Rosji która w dwóch ostatnich meczach strzeliła aż trzynaście bramek, co prawda ostatni jej przeciwnik był z najniższej półki bo San Marino co nie zmienia faktu, że Rosjanie są ostatnio w bardzo dobrej formie strzeleckiej i tym samym do kolejnego meczu przystąpią w bardzo dobrych nastrojach.

We wtorek także liczę na ich przekonujące zwycięstwo, bo Cypr do zbyt wymagających przeciwników nie należy, na dodatek jak widać swój mecz rozgrywać będzie na wyjeździe. W grupie „I” z dorobkiem trzech punktów plasuje się na czwartym miejscu. W jednym spotkaniu zdobył komplet punktów, natomiast dwa pozostałe przegrał, w Rosji musiałby się wydarzyć jakiś cud, aby Cypryjczycy zainkasowali jakieś punkty.

Eliminacje rozpoczęli od zwycięstwa przed własną publicznością, no właśnie z reprezentacją San Marino którą rozgromili 5-0. Jak więc widać, ich przekonujące zwycięstwo nie dziwi, w końcu mierzyli się z przysłowiowymi kelnerami prawda? no właśnie. Natomiast w drugiej kolejce na swoim terenie przegrali z Belgią 0-2, czyli z profesjonalną reprezentacją która na mundialu w Rosji zdobyła brązowy medal wygrywając w meczu o trzecie miejsce z Anglią 2-0, ta porażka więc była do przewidzenia.

W trzeciej kolejce Cypr także zgubił punkty przegrywając na wyjeździe ze Szkocją 1-2. No ale trzeba dodać, przegrał pechowo, bowiem przegrywając w drugiej połowie od 61. minuty 0-1, w 87. zdołał wyrównać na 1-1, by dwie minuty później stracić gola na 1-2.

Jak więc widać, jakby nie patrzeć Cypryjczycy przegrali na własne życzenie, bo przynajmniej jeden punkt spokojnie mogli zdobyć, wystarczyło w końcówce spotkania uważnie grać w defensywie, a jak widać to jest ich najsłabsza formacja. Jak natomiast prezentowała się Rosja? eliminacje rozpoczęła od wyjazdowej porażki z mocną Belgią 1-3, a dwa pozostałe mecze wygrała, na wyjeździe z Kazachstanem 4-0 i jak wiadomo ostatnio przed własną publicznością rozniosła w pył San Marino 9-0.

We wtorek szykuje się jej kolejne zwycięstwo, bowiem reprezentacja Cypru nie ma zbyt wielu argumentów by cokolwiek w Rosji zdziałać, zdecydowanie więcej jakości jest po stronie gospodarzy i to oni powinni zainkasować trzy cenne punkty. Artem Dzyuba z Zenitu Petersburg który w meczu z San Marino strzelił cztery gole, czy Aleksandr Golovin reprezentujący barwy francuskiego Monaco, takich ofensywnych piłkarzy reprezentacja Cypru w swojej kadrze nie posiada. Dlatego bukmacherzy w roli zdecydowanego faworyta stawiają zespół reprezentacji Rosji.

Typ: 1 (-1,5 Handicap)