Trzy ostatnie mecze 27. kolejki Bundesligi odbędą się w niedzielę. Pierwsi na boisku pojawią się piłkarze Schalke i Augsburga którzy są bez formy. Kto po tym meczu będzie w lepszych humorach? jaki zakład na to spotkanie? zapraszam do lektury.

Typy Dnia – 24 maja (niedziela)

Schalke vs Augsburg. Typ i Analiza

Obie jedenastki prezentują się w tym sezonie bardzo słabo. Piłkarze Schalke sklasyfikowani są na ósmym miejscu w Bundeslidze. Co najwyżej mają szanse zakończyć sezon na szóstym miejscu które nagradzane jest eliminacjami Ligi Europy. Niebiescy mają trzydzieści siedem punktów, a do szóstego Wolfsburga tracą zaledwie dwa punkty. Także mają o co walczyć, no ale właśnie, ich forma pozostawia wiele do życzenia.

Na dodatek w najbliższą niedzielę będą musieli sobie radzić bez kontuzjowanych Harita i Todibo przez co automatycznie stracą na jakości w w defensywie. Jak wiadomo w ostatniej kolejce piłkarze Schalke na Signal Iduna Park podejmowali Borussię Dortmund gdzie zaprezentowali się beznadziejnie.

Porażka 0-4 nic im dobrego nie wróży przed kolejnymi meczami. W obronie nadal spisują się słabo, popełniają zbyt wiele prostych błędów. Więc tak naprawdę trudno być optymistą przed następnymi meczami. Jak widać ich kolejnym rywalem będzie Augsburg.

Piłkarze tgo klubu z dorobkiem dwudziestu siedmiu punktów zajmują czternasta lokatę w tabeli przez co w dalszym ciągu nie mogą być pewni utrzymania, bowiem nad szesnastym Dusseldorf mają zaledwie cztery oczka przewagi. Jednak w odróżnieniu od Schalke, zawodnicy Augsburga w ostatnim meczu przeciwko Wolfsburgowi zaprezentowali się lepiej.

Owszem, przegrali 1-2, ale pozostawili po sobie lepsze wrażenie. W 67. minucie byli nawet bliscy objęcia prowadzenia na 2-1, jednak ostatecznie był spalony. W moim odczuciu po tej długiej dwumiesięcznej przerwie piłkarze Augsburga są lepiej przygotowani do kontynuacji Bundesligi i w niedzielę jakieś punkty wywalczą.