1/8 finału Ligi Europy bez Sevilli? ciężko sobie to wyobrazić. Pierwsze spotkanie przeciwko CFR Cluj hiszpański klub zakończył remisem 1-1. Przed własną publicznością będzie zdecydowanym faworytem.

Typy Dnia – 27 lutego (czwartek)

Liga Europy: Sevilla vs CFR Cluj. Typ i Analiza

Tydzień temu w Rumunii kibice zobaczyli dwie bramki. Pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze Cluj, rzut karny w 59. minucie wykorzystał Deac, a do remisu w 82. minucie doprowadził En Nesyri. Ostatecznie jak widać mecz zakończył się remisem, ale lepsze wrażenie po sobie pozostawiła Sevilla która tych okazji jednak stworzyła sobie więcej, bo szesnaście przy ośmiu gospodarzy.

W Rumunii najbardziej jednak zabrakło jej skuteczności, zwłaszcza w pierwszej połowie kiedy większość jej strzałów była niecelna. Sevilla zremisowała, ale jest bliżej 1/8 finału, bo w rewanżu u siebie wystarczy jej nawet bezbramkowy remis.

Gra na remis może jednak skończyć się dla niej źle, nawet porażką, z pewnością więc będzie chciała u siebie zwyciężyć i przypieczętować awans do następnej rundy. I gdzie ma wygrać jak nie przed własną publicznością? no właśnie. W ostatniej kolejce La Liga pokonała na wyjeździe Getafe 3-0.

Po tym meczu powinniśmy być dobrej myśli, bo Sevilla na boisku Getafe pokazała się z dobrej strony zwłaszcza w ofensywie. W meczu z bardzo trudnym przeciwnikiem zdołała strzelić aż trzy gole, a wiadomo że w tym sezonie Getafe jest rewelacją La Liga gdzie zajmuje piąte miejsce i ma szanse zakończyć sezon w najlepszej czwórce.

Jak więc widać, piłkarze Sevilli który sklasyfikowani są na miejscu czwartym przystąpią do tego czwartkowego spotkania podbudowani psychicznie właśnie tym zwycięstwem. Mimo że w ostatnich meczach prezentowali się w kratkę, to bukmacherzy słusznie stawiają ich w roli murowanego faworyta. Po pierwsze rewanż u siebie. Po drugie ostatnie ich zwycięstwo nad Getafe musiało ich uskrzydlić. Po trzecie, doświadczenie, doświadczenie i jeszcze raz doświadczenie które przemawia na korzyść Sevilli.

Warto przypomnieć, że rozgrywki Ligi Europy wygrała aż trzy razy z rzędu, czyli w latach 2014, 2015 i 2016. Jak więc widać, kiedyś nie było na nią mocnych, kibice nie mieliby nic przeciwko temu, gdyby w tym sezonie także sięgnęła po trofeum. Najpierw jednak trzeba wykonać kolejny krok w kierunku 1/8 finału. I Sevillę stać na to, bo piłkarsko jest po prostu lepszą drużyną.

Goście zajmują pierwsze miejsce w lidze rumuńskiej. Mają sześć punktów przewagi nad wiceliderem U Craiova z którym ostatnio wygrali 2-0. Liga Europy to jednak inna bajka, Sevilla to drużyna zdecydowanie z wyższej półki, z o wiele mocniejszej ligi, powinna więc w czwartek udowodnić swoją wartość.