Do gry wkraczają także piłkarze PKO Ekstraklasy. Restart rozgrywek nadchodzi wielkimi krokami. Już w najbliższy piątek pierwsze mecze 27. kolejki. Jako pierwsi na boisku pojawiają się piłkarze Śląska Wrocław i Rakowa Częstochowa.

Typy Dnia – 29 maja (piątek)

Śląsk Wrocław vs Raków Częstochowa. Typ i Analiza

Po ponad dwumiesięcznej przerwie tak naprawdę ciężko przewiedzieć to co wydarzy się podczas najbliższych spotkań PKO Ekstraklasy. Po dwóch kolejkach będziemy więcej wiedzieć w jakiej dyspozycji są wszystkie kluby, w jakiej są formie, itd itd.

Po dwudziestu sześciu kolejkach w lepszej sytuacji sytuacji są piłkarze Śląska którzy sklasyfikowani są na czwartym miejscu w tabeli i mają czterdzieści dwa punkty na koncie. Łącznie do tej pory odnieśli jedenaście zwycięstw, dziewięć remisów i sześć porażek.

Warto jednak przypomnieć, że w tym sezonie piłkarze Śląska najwięcej punktów zgromadzili na własnym boisko, bo dwadzieścia sześć, z kolei na wyjeździe dziesięć punktów mniej. Jak więc widać, najlepiej czują się na swoim terenie gdzie uwaga, mają tylko jedną porażkę na koncie.

Warto o tym pamiętać, bo to pokazuje że są drużyna własnego boiska. Na trzynaście gier przegrali tylko jeden mecz, pięciokrotnie remisowali i odnieśli siedem zwycięstw. Niewykluczone więc że po tej kolejce odniosą kolejne w tym sezonie zwycięstwo we Wrocławiu.

Dodajmy że w ekipie Śląska w dalszym ciągu kontuzjowani są tacy piłkarze jak Radecki, Pawelec, Łyszczarz, Broź i Golla. Niemniej w najbliższym spotkaniu mam nadzieję że z lepszej strony pokażą się piłkarze Śląska. Należy pamiętać, że w ostatnich meczach na swoim terenie większość spotkań wygrali. Między innymi z Koroną Kielce 2-1 i Górnikiem Zabrze 2-1, poza tym zremisowali z Lechią Gdańsk 2-2.

Zawodnicy Rakowa zajmują dziewiątą pozycję w tabeli. W ich drużynie nadal kontuzjowany jest Arkadiusz Kasperkiewicz. Przed pandemią prezentowali się nieźle, bowiem nie przegrali od trzech ostatnich spotkań. W najnowszym meczu zremisowali u siebie z Pogonią 0-0. We Wrocławiu czeka ich jednak bardzo ciężkie spotkanie z uwagi na fakt, że piłkarze Śląska u siebie prezentują się dobrze. Dlatego moim zdaniem śmiało można grać bezpiecznie 1x.

Typ: 1X