W 22. kolejce białoruskiej Wyszejszaja Liha zmierzą się drużyny Sławija Mozyrz i FK Witebska. Powinniśmy się zgodzić z bukmacherami którzy w niedzielę większe szanse na zwycięstwo dają przyjezdnym.

Typy Dnia – 23 sierpnia (niedziela)

Sławija Mozyrz vs FK Witebsk. Typ i Analiza

Kursy w granicach 2.15 na zwycięstwo piłkarzy FK Witebska jak widać są zadowalające, a jest szansa że zainkasują trzy punkty, gdyż ich rywale mają ostatnio problemy w defensywie. Jak przedstawia się ligowa tabela?

Obie drużyny zajmują miejsca obok siebie, jednak dzieli je różnica sześciu punktów, z tym że piłkarze Sławija Mozyrz mają o dwa mecze rozegrane mniej, a sklasyfikowani są na jedenastej pozycji. Natomiast rywale zajmują miejsce dziesiąte. Według tabeli nie widać faworyta prawda? no właśnie.

Jeżeli jednak spojrzymy na ostatnie wyniki obu drużyn to wyraźnie widać, że zawodnicy Sławija Mozyrz mają jakieś problemy z linią defensywną. Najlepszym dowodem tego jest fakt, że w dwóch ostatnich meczach stracili aż siedem bramek co z pewnością nie jest przypadkiem. W ostatniej kolejce na swoim terenie ulegli drużynie Isłacz Mińsk 2-4.

Natomiast wcześniej na wyjeździe zremisowali z Ruchem Brześć 3-3. To wspaniała okazja dla FK Witebska na przełamanie. To zespół który przegrał dwa ostatnie mecze, z Isłacz Mińsk 2-3, czyli z bardzo wymagającym rywalem który zajmuje czwarte miejsce w lidze.

Natomiast wcześniej odnotował wyjazdową porażkę z Dynamem Brześć 0-1. Mimo tych dwóch porażek gracze FK Witebska pozostawili po sobie lepsze wrażenie niż gospodarze niedzielnego meczu. Ich defensywa wygląda jeszcze słabiej.

W ostatnim meczu prezentowali się fatalnie, wiele prostych błędów w obronie, a także w środku pola przyczyniły się do kolejnej porażki Sławija Mozyrz w sezonie. Jak więc widać, goście tym razem powinni jakieś punkty zdobyć, mam nadzieję że trzy. Dobrym znakiem jest ostatnie bezpośrednie spotkanie na stadionie Sławija Mozyrz zakończone zwycięstwem FK Witebska 1-0.

Typ: 2