Po pierwszym meczu z Prishtiną chyba mało kto wierzył w awans gibraltarskiego St Josephs do kolejnej rundy eliminacji Ligi Europy. W rewanżu przed własną publicznością wygrali 2-0 co im dało awans. Tym razem czeka na nich przeciwnik zdecydowanie z wyższej półki, jeden z najlepszych w ekstraklasie szkockiej, mowa o Rangers.

Typy Dnia – 9 lipca (wtorek)

Kwalifikacje Ligi Europy: St Josephs vs Rangers. Typ i Analiza

Obie drużyny mierzyć będą się już w najbliższy wtorek, pierwsze spotkanie St Josephs rozegra przed własną publicznością, mimo to i tak będzie skazane na pożarcie co nie powinno nikogo dziwić, w końcu bez dwóch zdań murowanym faworytem jest szkocki zespół prawda? no właśnie. Tym razem gibraltarski zespół może już niemieć tyle szczęścia co w starciu z kosowskim Prishtina która można powiedzieć odpadła z Ligi Europy na własne życzenie.

Przypomnijmy, w pierwszym meczu przed własna publicznością zremisowała 1-1, ale powinna wygrać, bowiem w statystykach była zdecydowanie lepszą drużyną. W 90. minutach stworzyła sobie siedemnaście sytuacji bramkowych i oddała pięć strzałów na bramkę przeciwnika który z kolei stworzył sobie trzy sytuacje bramkowe, mowa o St Josephs.

Dlatego jak widać kosowski zespół pożegnał się z tymi rozgrywkami na własne życzenie, bo w pierwszym meczu powinien wygrać. No i to się zemściło, w rewanżu na wyjeździe jak wiadomo przegrał 0-2, ale trzeba zaznaczyć, że od 48. minuty musiał grać w osłabieniu, na dodatek bez dwóch piłkarzy którzy otrzymali czerwone kartki. No i to wykorzystał gibraltarski zespół strzelając dwa gole w 75 i 80. minucie spotkania.

Mimo to w dwumeczu St Josephs nie zachwyciło swoją grą, do kolejnej rundy jak widać awansowało dość szczęśliwie. Rangers to zdecydowanie lepsza drużyna, nawet nie ma ją co porównywać z amatorami. Sezon w ekstraklasie szkockiej Rangersi zakończyli na drugim miejscu, lepszy był tylko Celtic który zdobył mistrzostwo.

Na 38. rozegranych kolejek odnotowali 23 zwycięstwa, dziewięć remisów i sześć porażek. I warto przypomnieć, że Rangersi strzelili najwięcej bramek, dokładnie 82 co świadczy o ich bardzo mocnej ofensywie. Wielką więc sensacją byłoby, gdyby po dwumeczu z jakimś St Josephs odpadli z Ligi Europy, no szczerze mówiąc nie chce mi się wierzyć w taki scenariusz. Dlatego jeżeli miałbym coś tu stawiać, to oczywiście stawiałbym w kierunku Rangersów.

Spokojnie można zagrać parę zakładów jak między innymi wygrają handicapem -1,5 lub -2,5, powinni wygrać przekonująco, czy co najmniej over 2,5 który powinni spokojnie pokryć. W końcu Szkoci mają więcej argumentów, zdecydowanie więcej jakości, na co dzień grają w zdecydowanie mocniejszej lidze prawda? no właśnie. Nic więc dziwnego, że za zwycięstwo Rangersów bukmacherzy płacą w granicach 1.10.

Typ: powyżej 2,5 gola