Piątek to kolejny dzień z Ligą Narodów. Poza najciekawszą rywalizacją Holandii z Polską, między innymi swój mecz rozegrają także Szkoci gdzie na Hampden Park w Glasgow podejmować będą Izrael. Transmisja w Polsat Sport Premium 2.

Typy Dnia – 4 września (piątek)

Szkocja vs Izrael. Typ i Analiza

Trzy ostatnie mecze Szkocja zakończyła zwycięstwami. W końcówce eliminacji Euro 2021 prezentowała się tak, jak życzyli sobie tego kibice. Po przekonującym zwycięstwie nad San Marino 6-0, Cyprem 2-1 i Kazachstanem 3-1 pozostał jednak niedosyt, ponieważ eliminacje zakończyła na trzecim miejscu, a najlepsi byli Rosjanie i Belgowie.

Jak więc widać, Szkoci mimo wszystko nie mogli być zadowoleni, ale mają szanse wynagrodzić to swoim kibicom dobrymi występami w Lidze Narodów. Na swoim boisku moim zdaniem powinni poradzić sobie z Izraelem.

Bukmacherzy też spodziewają się ich zwycięstwa co pokazują kursy, między innymi Betclic wystawił 1.87. Warto brać, bo jest szansa że reprezentacja Szkocji odniesie zwycięstwo. W 2018 roku na tym samym stadionie w w Glasgow, czyli na Hampden Park wygrała z Izraelem 3-2.

Wtedy najlepszym piłkarzem na boisku był James Forrest który strzelił trzy gole. Przypomnijmy, w 2018 roku obie drużyny także mierzyły się w ramach Ligi Narodów. Być może to dobry znak przed kolejną rywalizacją na tym stadionie, tym bardziej że Izraelczycy w eliminacjach mistrzostw Europy prezentowali się poniżej oczekiwań swoich kibiców.

W grupie zajęli przedostatnie piąte miejsce. Na koniec ich bilans spotkań przedstawiał się następująco, 3-2-5. Te kwalifikacje jak widać były dla nich nieudane, ponieważ popełniali za dużo błędów w obronie. W dziesięciu meczach stracili osiemnaście bramek, pod tym względem gorszy bilans bramkowy miała tylko ostatnia w grupie Łotwa która straciła 28 goli.

Na pożegnanie Izraelczycy przegrali na wyjeździe z Macedonią Północną 0-1. Natomiast wcześniej między innymi przed własną publicznością ulegli Polsce 1-2. Lepszą, bardziej poukładaną drużyną wydają się być dziś Szkocja. Dlatego daję jej większe szanse na zdobycie trzech punktów.

Typ: 1