Tylko trzy punkty traci Szwajcaria do drugiej Danii mając jedno spotkanie rozegranie mniej. W tej chwili ma pięć punktów na koncie, w najbliższą niedzielę przed własna publicznością podejmować będzie Gibraltar, powinna więc spokojnie zainkasować trzy punkty.

Typy Dnia – 8 września (niedziela)

Eliminacje Euro 2020: Szwajcaria vs Gibraltar. Typ i Analiza

Gibraltar to przysłowiowy chłopiec do bicia, reprezentacja która praktycznie w każdym meczu skazana jest na porażkę. Gibraltar przegrał siedem ostatnich spotkań, w tym cztery mecze eliminacyjne Euro 2020, nie strzelił w nich nawet żadnej bramki, a stracił dwanaście. Drużyna składa się z piłkarzy którym brakuje wszystkiego, między innymi umiejętności, z poważnym futbolem poza eliminacjami Euro 2020 niewiele mają do czynienia.

Przede wszystkim brakuje im doświadczenia co wiąże się z kolejnymi porażkami. W ostatnim meczu zostali rozbici przez Danię 0-6, zaledwie 27% czasu utrzymywali się przy piłce, jak więc widać, ledwo ja powąchali, dlatego stworzyli sobie zaledwie trzy sytuacje bramkowe. Duńczycy stworzyli sobie masę okazji strzeleckich, sześć jak widać zamienili na bramki, a mogli strzelić jeszcze więcej, ponieważ mieli aż 21 podejść do przeciwnika.

To samo powinna zrobić Szwajcaria, zwłaszcza że swój kolejny mecz rozegra przed własną publicznością. To że wygra to jest pewnie prawie jak w banku, pytanie tylko w jakich rozmiarach? co najmniej 5-0 powinno spokojnie być, dlatego tu widzę over 4,5 po kursie 1.50 w STS. Jeżeli taka Gruzja pokonała pewnie u siebie Gibraltar 3-0, to tym bardziej więcej bramek powinni strzelić Szwajcarzy, ponieważ są lepszym zespołem.

U siebie Gruzini strzelili tylko trzy bramki, tylko bo powinni strzelić zdecydowanie więcej. Stworzyli sobie aż 23 sytuacje bramkowe i oddali dwanaście strzałów w światło bramki. Jak więc widać, zdominowali przeciwnika, ale co się dziwić, skoro Gibraltar to reprezentacja należąca do amatorów.

W ostatniej kolejce Szwajcaria zgromadziła punkt, na wyjeździe zremisowała z Irlandią 1-1, czyli aktualnym liderem grupy D. Powinna być z tego spotkania zadowolona, chociaż niedosyt pozostał, bowiem stworzyła sobie więcej okazji niż przeciwnik, jednak nie zdołała przypieczętować tego zwycięstwem.

Wcześniej w eliminacjach na swoim terenie zremisowała z Danią 3-3, jeżeli taki drużynom strzela się trzy gole, to świadczy to o mocnej ofensywie Szwajcarów. Irlandia to już historia, teraz jest Gibraltar, czyli dostarczyciel punktów, bardzo słaba reprezentacja pod każdym względem, defensywa tu praktycznie nie istnieje, piłkarze gubią się w obronie, mają zero argumentów by zaskoczyć przeciwnika co powinni w niedzielę wykorzystać gospodarze i odnieść pewne zwycięstwo nad Gibraltarem.

Typ: powyżej 4,5 gola