To będzie jedno z najciekawszych spotkań trzeciej kolejki eliminacji Euro 2020. Na Konya Buyuksehir Belediye Stadium reprezentacja Turcji która w grupie H ma sześć punktów na koncie zmierzy się z reprezentacją Francji które ma tyle samo punktów. Mimo to faworytem rzecz jasna są mistrzowie Świata.

Typy Dnia – 8 czerwca (sobota)

Mistrzowie Świata nie zwalniają tempa, kolejną przeszkodą Turcja

W dwóch pierwszych meczach Turcja zdobyła komplet punktów, ale trzeba szczerze powiedzieć, przeciwników zbyt wymagających nie miała, no może poza Albanią z którą w pierwszej kolejce na wyjeździe wygrała 2-0. To był dziwny mecz, bowiem częściej do głosu dochodzili właśnie Albańczycy którzy większy procent czasu utrzymywali się przy piłce, stworzyli sobie dwanaście sytuacji bramkowych i oddali trzy strzały w światło bramki.

Jakby tego było mało, Turcy mieli zaledwie trzy okazje na strzelenie gola, dwie z nich wykorzystali. Jak więc widać, wygrali dlatego, ponieważ 22 marca byli zabójczo skuteczni w ofensywie, a Albania? no cóż, przegrała na własne życzenie. Jak mówi stare piłkarskie przysłowie, niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, i właśnie mecz Turcji z Albanią był tego najlepszym przykładem.

Te spotkanie pokazało też, że Turcja wygrywając miała sporo szczęścia które z kolei sprzyja lepszym prawda? no właśnie. Czy tyle szczęścia będzie miała w starciu z Francją która jest w gazie? w sobotę może już jej tego zabraknąć. W drugiej kolejce eliminacji przed własną publicznością nie dała żadnych szans Mołdawii pokonując ją 4-0.

Wnioski po dwóch meczach reprezentacji Turcji są takie, że z Albanią wygrała przez nieskuteczność przeciwnika, z kolei z Mołdawią obowiązkowo musiała zdobyć trzy punkty i to zrealizowała, ale prawdziwy test przed nią który moim zdaniem w sobotę obleją. Tu oczywiście spodziewam się zwycięstwa Francji. Bukmacherzy także stawiają ich w roli wyraźnego faworyta o czym świadczą kursy w granicach 1.55.

Mistrzowie świata mają jednak o wiele mocniejszy skład, w ofensywie same wielkie nazwiska, mają kim straszyć. Piłkarze którzy grają w wielkich klubach jak Olivier Giroud, Kingsley Coman, Antoine Griezmann, Kylian Mbappe, N’Golo Kante czy Paul Pogba, jak więc widać, jest się kogo bać. Eliminacje Euro 2020 Trójkolorowi rozpoczęli od mocnego uderzenia strzelając swoim przeciwnikom osiem bramek i tracąc zaledwie jednego gola. Dla przypomnienia, z Mołdawią na wyjeździe wygrali 4-1, a z Islandią przed własna publicznością 4-0.

Po zdobyciu mistrzostwa świata ta jedenastka widać uwierzyła w siebie, piłkarze nabrali jeszcze większej pewności siebie i są bardziej doświadczeni. Z takim przeciwnikiem jak Turcja Francja z pewnością będzie chciała wygrać kolejny mecz i udowodnić, że jest najlepsza na świecie, choć po ostatnim mundialu nie musi nikomu już nic udowadniać. Niespodzianką więc będzie, jeżeli w sobotę padnie inny wynik niż zwycięstwo mistrzów świata.

Typ: 2