Walczące o utrzymanie w Premier League Szerszenie w najbliższą sobotę podejmować będą Sroki. Aby przetrwać w najlepszej lidze Świata w takich meczach muszą obowiązkowo punktować.

Typy Dnia – 11 lipca (sobota)

Watford vs Newcastle. Typ i Analiza

W Premier League każde spotkanie jest trudne, tak więc nie brakuje też niespodzianek. Niemniej w rywalizacji tych drużyn myślę, że to Sroki będą miały ciężki orzech do zgryzienia, bo rywala jak widać mają bardzo wymagającego.

I choć ligowa tabela o tym nie świadczy, to piłkarze Watford są drużyną która jest w stanie pokrzyżować plany nawet najsilniejszym ekipom Premier League. Na szczęście Newcastle do takich drużyn nie należy, aczkolwiek nie można ich lekceważyć. W tabeli z dorobkiem czterdziestu trzech punktów sklasyfikowani są na trzynastym miejscu.

Jeżeli chodzi o Watford, z kolei ten zespół znajduje się na tuż nad strefą spadkową. Mając trzydzieści jeden wywalczonych punktów daje im to siedemnastą lokatę. Jednak czując na plecach oddech osiemnastej Aston Villi i dziewiętnastego Bournemouth którzy mają po dwadzieścia siedem punktów na koncie jak widać ciężko spać spokojnie, zwłaszcza że te drużyny mają jeden rozegrany mecz mniej, (stan na 9. lipca).

Także Szerszenie potrzebują kolejnych niezbędnych punktów. Co ważne, do sobotniego spotkania z Newcastle przystąpią w dobrych humorach, ponieważ w ostatniej kolejce na swoim boisku zgodnie z planem pokonały Norwich 2-1.

Po wcześniejszych porażkach między innymi z Chelsea 0-3 musiały nabrać więcej pewności siebie. Troy Deeney to bardzo ważny piłkarz w ich szeregach. Nie jest w najlepszej formie strzeleckiej, nie ma co ukrywać, na szczęście może liczyć na kolegów takich jak Dawson i wszystkim dobrze znany Danny Welbeck którzy w ostatnim meczu z Kanarkami wpisali się na listę strzelców.

Jeżeli chodzi o ostatnie mecze Newcastle, to piłkarze tego klubu prezentowali się w kratkę. Defensywa jest ich słabym punktem. W dwóch ostatnich meczach stracili siedem bramek. W starciu z Manchesterem City przegrali 0-5, a wcześniej zremisowali z West Ham United 2-2. Łącznie dotychczas Sroki straciły pięćdziesiąt bramek w Premier League co w sobotę powinny wykorzystać Szerszenie i zwyciężyć.

Typ: 1