Argentyna wyszła z grupy i awansowała do ćwierćfinału Copa America, ale trzeba zaznaczyć awansowała z trudem, ale o tym nie co później. O Półfinał walczyć będzie z Wenezuelą która jest reprezentacją nieprzewidywalną o czym świadczy jej remis w grupie z Brazylią. Tak więc Messi i spółka muszą w piątek mieć się na baczności.

Typy Dnia – 28 czerwca (piątek)

Argentyna awansuje do półfinału Copa America? w ćwierćfinale zmierzy się z Wenezuelą

Mimo to bukmacherzy stawiają ich w roli faworyta co nie powinno dziwić, w końcu są drużyną o większym potencjale prawda? no właśnie. Chyba najsłabsze spotkanie Argentyna rozegrała przeciwko Paragwajowi z którym zremisowała 1-1. W całym meczu stworzyła sobie zaledwie siedem sytuacji bramkowych i oddała tylko dwa strzały w światło bramki.

Co prawda w pierwszej kolejce może wydawać się, że rozegrała jeszcze gorsze spotkanie, ponieważ przegrała z Kolumbią 0-2, jednak w meczu z tym przeciwnikiem stworzyła sobie sześć sytuacji więcej, dokładnie trzynaście, oddając sześć celnych strzałów na jego bramkę, co nie zmienia faktu że przegrała to spotkanie. Niemniej mimo porażki pozostawiła po sobie nieco lepsze wrażenie niż w meczu z Paragwajem.

Najlepsze spotkanie Argentyna rozegrała natomiast w ostatniej trzeciej kolejce gdzie będąc zdecydowanym faworytem zgodnie z planem pokonała Katar 2-0 który jak wiadomo na tegorocznym Copa America występował gościnnie, tak dla przypomnienia jeżeli ktoś by nie wiedział. W porównaniu do meczu z Paragwajem któremu gola z rzutu karnego strzelił Messi, tym razem kibice nie doczekali się gola Argentyńczyka.

O zwycięstwie natomiast przesądzili Martinez i wszystkim dobrze znany z gry w Manchesterze City Aguero którzy poprowadzili Argentynę do upragnionego zwycięstwa i tym samym awansu do ćwierćfinału. W tym meczu wygrała zasłużenie co zresztą pokazują statystyki, miała dziewiętnaście podejść do przeciwnika i osiem razy celnie ostrzeliwała jego bramkę.

Mimo wszystko uważam, że to jest właśnie dobry znak przed meczem z Wenezuelą która co prawda nie zaznała jeszcze smaku porażki, ale bardzo bliska była tego w starciu z Brazylią z którą bezbramkowo zremisowała. W tym meczu Canarinhos zremisowali na własne życzenie, bowiem stwarzając sobie dziewiętnaście sytuacji bramkowych oddali tylko jeden strzał w światło bramki. Natomiast Wenezuelczycy mieli do nich tylko sześć podejść i raz uderzyli celnie. Jak więc widać, nie są aż tak niebezpieczni.

W pierwszej kolejce zremisowali z Peru 0-0, natomiast w ostatniej pokonali Boliwię 3-1, ale jak widać przeciwnik do zbyt wymagających nie należał. Mam nadzieję że po dobrym meczu z Katarem Argentyna rozkręci nam się na dobre i zagra także dobre spotkanie przeciwko Wenezueli, w końcu ma Messiego w składzie, dlatego stawiam na jej zwycięstwo.

Typ: 2