Szymon Marciniak będzie sędziował dzisiejszy mecz Wolves z Olympiakosem. Będzie to jedno z najciekawszych spotkań 1/8 finału Ligi Europy. Transmisja w Polsat Sport Premium 2.

Typy Dnia – 6 sierpnia (czwartek)

Wolves vs Olympiakos. Typ i Analiza

Przed rewanżem w nieco lepszej sytuacji są Wilki które 12 marca w Pireusie zremisowały z miejscowym Olympiakosem 1-1. Tak więc są bliżej awansu do ćwierćfinału Ligi Europy, gdyż na Molineux Stadium wystarczy im bezbramkowy remis.

Nic więc dziwnego, że bukmacherzy wystawili niskie kursy w granicach 1.32 na awans piłkarzy Wolves. Jednak w rewanżu jeszcze wszystko się może zdarzyć. Z pewnością grecy tanio skóry nie sprzedadzą. Moim zdaniem są w stanie przeciwstawić się angielskiej drużynie i uzyskać dobry rezultat.

W greckiej Super League w minionym sezonie najlepsi byli piłkarze Olympiakosu którzy w 36 grach przegrali zaledwie jednio spotkanie, a mianowicie 12 lipca z PAOK 0-1. Mogli się jednak na to pozwolić, gdyż mieli sporo punktów przewagi nad pozostałymi drużynami, a samym wiceliderem PAOK aż osiemnaście punktów przewagi.

Jak więc widać, zawodnicy Olympiakosu totalnie zdominowali rozgrywki wygrywając w sezonie dwadzieścia osiem spotkań i siedmiokrotnie remisując. W ostatniej kolejce na swoim boisku pewnie pokonali AEK 3-0 potwierdzając tym samym, że w dalszym ciągu są w znakomitej formie.

Mimo to zdaniem bukmacherów faworytem są dziś Wilki, pamiętajmy jednak, że sezon w angielskiej Premier League także został zakończony przez co może im brakować rytmu meczowego. Tak więc w tej rywalizacji nic nie jest pewne. Zgadza się, Wolves jest mocną drużyną z wartościowymi piłkarzami jak Jimenez, Jota, Neto czy Neves. To piłkarze bardzo dobrze wyszkoleni technicznie którzy dają Wilkom sporo jakości.

Pamiętajmy jednak, że mistrzowie Grecji także mają kim straszyć jak chociażby Youseffem El Arabim który w minionym sezonie z dorobkiem dwudziestu bramek zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców greckiej Super League. Jest także wszystkim dobrze znany Mathieu Valbuena czy Mady Camara którzy nie boją się pojedynków jeden na jeden.

To piłkarze którzy są w stanie poprowadzić swój zespół do ćwierćfinału Ligi Europy. Bardzo dobrym zakładem na to spotkanie jest Olympiakos strzeli co najmniej jednego gola, gdyż musi to uczynić, chcąc włączyć się do walki o awans do 1/4 finału Ligi Europy. Sądząc po tym, że Wilki niemal dwa tygodnie są poza grą, taki scenariusz jest możliwy.

Typ: Olympiakos strzeli gola