Zwycięstwo w pucharze Polski. Dobry start w PKO Ekstraklasie. Piłkarze Zagłębia Lubin jak widać przystąpią w dobrych nastrojach do piątkowego meczu z Wartą Poznań. Transmisja w CANAL+ Sport 3.

Typy Dnia – 28 sierpnia (piątek)

Zagłębie Lubin vs Warta Poznań. Typ i Analiza

Kibice Miedziowych mogą być dobrej myśli po tym co ich pupile pokazały podczas ostatnich spotkań w pucharze Polski i pierwszej kolejce PKO Ekstraklasy. Zwycięstwo z Lechem Poznań 2-1 smakowało podwójnie, w końcu piłkarze Zagłębia Lubin wygrali z wicemistrzem Polski prawda? no właśnie.

To dobry znak przed kolejnymi meczami ligowymi. Tydzień temu w Lubinie trzeba przyznać pokazali charakter i wolę walki. Przegrywając 0-1 do remisu doprowadzili w 82. minucie spotkania (gol Guldana) by pięć minut później strzelić zwycięskiego gola na 2-1 którego autorem był Balic.

Zwycięstwa z tak mocnymi drużynami jak Lech Poznań zawsze dodają drużynie więcej pewności siebie. Tak samo będzie w przypadku Zagłębia Lubin. To zespół który bardzo dobrze spisuje się w ofensywie co też udowodnił wcześniej w pucharze Polski wygrywając ze Świtem Nowy Dwór 3-1 po czym awansował do kolejnej rundy rozgrywek.

Przypomnijmy, w tym meczu gole dla Miedziowych strzelali Żubrowski, Bashkirov oraz Bohar. Było to ich drugie zwycięstwo z rzędu. Moim zdaniem ich kolejną ofiarą będą piłkarze Warty Poznań.

W tym meczu praktycznie wszystko przemawia za piłkarzami Zagłębia Lubin, przede wszystkim doświadczenie. Wiadomo, od lat są jedną z lepszych drużyn w ekstraklasie Polskiej. W poprzednim sezonie na zapleczu Warta zajęła trzecie miejsce w tabeli. Ostatecznie po barażach wywalczyła sobie miejsce wśród najlepszych Polskich klubów.

Jednak porażka w pierwszej kolejce z Lechią Gdańsk 0-1 pokazała, że będzie to dla niej trudny sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej. Najgorszy jest fakt, że gdańszczanie specjalnie dobrego meczu nie rozegrali, a wygrali. I choć PKO Ekstraklasa jest nieprzewidywalna, w piątek liczę na kolejne zwycięstwo Zagłębia Lubin.