W niedzielę rozegrane zostaną kolejne mecze 22. kolejki PKO Ekstraklasy. Ciekawie będzie w Lubinie gdzie broniąca się przed spadkiem Wisła Kraków podejmować będzie Zagłębie Lubin. Transmisja w CANAL+ Sport 3.

Typy Dnia – 16 lutego (niedziela)

PKO Ekstraklasa: Zagłębie Lubin vs Wisła Kraków. Typ i Analiza

Piłkarze Białej Gwiazdy dzielnie bronią się przed spadkiem, po przerwie zimowej na swoim boisku pokonali Jagiellonię Białystok 3-0 i tym samym było to ich trzecie zwycięstwo z rzędu co napawa optymizmem przed następnymi meczami w PKO Ekstraklasie. Po meczu Artur Skowronek był zadowolony z przebiegu spotkania.

Jego drużyna grała zespołowo, w najważniejszych momentach zachowała spokój z czego trener był najbardziej zadowolony, w efekcie jak widać Wisła wygrała 3-0. Zwycięstwo cieszy, ale potrzebujemy kolejnych punktów, ponieważ nadal znajdujemy się w strefie zagrożenia – dodał. Tak, Wisła zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli i ma dwadzieścia punktów na koncie.

Czy stać ją na zwycięstwo z Lubinie? moim zdaniem tak, bo w jej grze widać postępy, jest więcej plusów niż minusów. Jest też nowy napastnik który nazywa się Alon Turgeman. Były już piłkarz Austrii Wiedeń w starciu z Jagiellonią strzelił premierowego gola co jest bardzo dobrą wiadomością przed kolejnymi meczami, bo Wisła ma kolejnego napastnika dzięki któremu będzie miała większy ogień w ofensywie. Przed przerwą zimową wygrała z Pogonią 1-0 i ŁKS-em Łódź 4-2. Jak więc widać, jej trzy ostatnie mecze zakończyły się zwycięstwami.

Dlatego moim zdaniem w najbliższą niedzielę można spróbować wydaje mi się bezpiecznego zakładu na jej zwycięstwo z remisem po kursie 1.79 w Totolotek. Miedziowi sklasyfikowani są na dziesiątym miejscu w tabeli. W ostatnich meczach prezentowali się w kratkę. Przed tygodniem ulegli w Gliwicach mistrzowi Polski 0-2.

W pierwszej połowie prezentowali się fatalnie, często faulowali przez co aż czterech piłkarzy zobaczyło żółte kartki. Jakby tego było mało, nie oddali żadnego strzału w światło bramki. Lepszą drużyną byli w drugich 45 minutach, jednak lepszą skutecznością wykazali się piłkarze Piasta i ostatecznie wygrali 2-0. Podsumowując, w lepszej formie dziś jest Wisła Kraków, dobrze też prezentowała się w meczach sparingowych. Jest bardzo możliwe, że dobrze wypadnie także na tle Zagłębia Lubin.